gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Znamy skład Górnika na nowy sezon/ 2020-08-11 10:16:02 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - Górnik Trans.eu Wałbrzych zdradził w jakim składzie przystąpi do sezonu 2020/21 w Suzuki 1 lidze. W szeregach biało-niebieskich sporo znajomych twarzy, ale są też bardzo interesujące transfery!W Górniku na kolejny sezon zostają Damian Cechniak, Marcin Wróbel, Bartłomiej Ratajczak, Damian Durski, Krzysztof Jakóbczyk, Maciej Koperski oraz Kamil Zywert. W Wałbrzychu zatrzymano także Karola Kamińskiego - strony ostatecznie doszły do porozumienia na temat kontynuowania współpracy. Są też będący w ostatnich rozgrywkach uzupełnieniem składu wychowankowie: Mateusz Podejko, Marcin Jeziorowski, Maciej Krzymiński, Łukasz Makarczuk i najmłodszy z tego grona, 18-letni Mateusz Stankiewicz. Drużynę nadal będzie prowadzić Łukasz Grudniewski.

Karierę zawodniczą zakończył za to kapitan zespołu, Rafał Glapiński. Niemal 38-letni rozgrywający debiutował w pierwszej drużynie Górnika w 1998 roku. Ostatecznie rozegrał w biało-niebieskim trykocie 456 meczów (1998-2009, 2013-2020), co wg dostępnych danych daje mu pierwsze miejsce w klubowej historii.

Do Wałbrzycha przenosi się z kolei Jan Malesa. 20-letni rzucający obrońca to objawienie poprzednich rozgrywek w 1 lidze. W barwach Zetkamy Doral Nysy Kłodzko, w swoim debiutanckim roku na tym poziomie, notował śr. 13.3 pkt i 3.9 zb (50 proc. skuteczność za 2, 34 proc. za 3, 75 proc. za 1).

Drugim obok wychowanka Kadeta Biała Podlaska zawodnikiem, który dołączył do biało-niebieskich jest Maciej Bojanowski. To skrzydłowy o wzroście 200 cm, znany ze swojej skoczności i widowiskowej gry. W młodzieżowym baskecie występował w Żubrach Białystok, TKM Włocławek i Rosie Radom. Do tego, ma za sobą przygody w Szkole Mistrzostwa Sportowego we Władysławowie oraz młodzieżowych reprezentacjach Polski. 24-latek ostatnie trzy sezony spędził w ekstraklasie, gdzie grał kolejno w Rosie Radom, Mieście Szkła Krosno oraz - w ostatnich rozgrywkach - w Polpharmie Starogard Gdański. W sezonie 2018/19 w Krośnie notował śr. 10.8 pkt, 5.4 zb i bardzo dobrą, 40% skuteczność za 3. Minione zmagania to tylko siedem meczów w klubie ze Starogardu Gdańskiego - w listopadzie 2019 roku Maćka z dalszej gry wykluczyło zerwanie więzadeł krzyżowych.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl