Czesi lepsi w sparingach/ 2020-08-31 08:36:24 / Marcin Durczak /

W piątek przegraliśmy z zespołem czeskiej ekstraklasy, BK ARMEX Děčín 81:100 (40:54). W naszym składzie zabrakło Maćka Bojanowskiego.
Górnik: Kamiński 15, Jakóbczyk 14, Podejko 11, Wróbel 10, Zywert 7 (1x3), Malesa 6 (1x3), Koperski 5 (1x3), Cechniak 5, Ratajczak 5 (1x3), Durski 3, Stankiewicz 0.

A w sobotę w Kutnej Horze lepszy od Górnika był BC Geosan Kolín.

Pomimo mocno okrojonego składu, rozpoczęliśmy świetnie, prowadząc do przerwy 52:28, a 22 "oczka" miał na koncie Krzysztof Jakóbczyk. Po zmianie stron rywal przejął inicjatywę, trzecią kwartę przegraliśmy 9:28, a cały mecz 79:85.

Górnik: Jakóbczyk 31, Malesa 14, Kamiński 11, Wróbel 10, Ratajczak 9, Zywert 4, Stankiewicz 0.

W składzie zabrakło Damiana Durskiego, Maćka Koperskiego, Mateusza Podejko i Marcina Jeziorowskiego, którzy wybrali się do Gdyni na Mistrzostwa Polski 3x3 w kategorii U-23.

Mecz na ławce spędzili Damian Cechniak i Maciej Bojanowski.