gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Zmarł były piłkarz Górnika Krzysztof Truszczyński/ 2020-11-18 07:47:07 / Marcin Durczak /

Krzysztof Truszczyński urodził się w Lidzbarku Warmińskim. W latach 1976-80 występował w Stoczniowcu Gdańsk, a w sezonach 1980-83 w drugoligowym (obecna 1 liga) Górniku Wałbrzych, z którym awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. W I lidze (dzisiejsza ekstraklasa) grał w biało-niebieskich barwach w latach 1983-87, rozgrywając 110 spotkań i strzelając 10 goli.

Po zakończeniu kariery stworzył bloga, na którym dokumentował historię piłkarskiego Górnika, dodając wiele archiwalnych zdjęć. Wczoraj na blogu pojawił się wpis, zatytułowany "Ostatni gwizdek", tym razem zamieszczony przez rodzinę zmarłego sportowca:Drodzy Czytelnicy,

Trudno zacząć, choć chciałoby się napisać wiele, ale brakuje słów... Poza tym każde z nich i tak nie oddaje bólu oraz pustki jaka w Nas pozostaje po tej stracie. Zdecydowaliśmy się na ten wpis by oddać hołd i uczcić pamięć śp. Krzysztofa Truszczyńskiego. Jest to również ostatni post. Wszyscy, którzy odwiedzali ten blog mieli okazję dobrze poznać śp. Krzysztofa szczególnie jego trwającą 16 lat karierę zawodową. Wspaniały człowiek, wierny mąż, kochający ojciec i dziadek... trudno uwierzyć że to już przeszłość. Żadne słowa nie są w stanie opisać naszego bólu po stracie.
Zrobił wiele dla Wałbrzycha będąc jednym z fundamentów piłkarskiego górnika, dostarczył wiele powodów do dumy i radości jego mieszkańcom. Jako autor bloga pragnął by nie przepadła pamięć o osobach, które spotkał na swojej drodze - i my prosimy o to samo, by wiecznie żył w naszych sercach.
W imieniu całej rodziny dziękujemy za pamięć i wsparcie.

źródło: blogpilkarza.blogspot.com

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl