gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Krzysztof Jakóbczyk MVP listopada!/ 2020-12-02 13:44:57 / Marcin Durczak /

pzkosz.pl - Krzysztof Jakóbczyk z Górnika Trans.eu Wałbrzych został wybrany najlepszym zawodnikiem Suzuki 1 Ligi Mężczyzn w listopadzie.

W nagrodę otrzymał wysokiej klasy zegarek marki Aerowatch.Listopad w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn należał do Górnika Trans.eu. Najlepszy zespól poprzedniego sezonu zanotował bilans 6-0, zwyciężając w Łańcucie (108:102), Kłodzku (82:70), Pruszkowie (80:58) i Prudniku (95:90). Wałbrzyszanie pokonali też na własnym parkiecie GKS Tychy (84:68) oraz TBS Śląsk II Wrocław (77:70).

Niemal we wszystkich spotkaniach liderem zespołu Łukasza Grudniewskiego był obchodzący wkrótce 34. urodziny Krzysztof Jakóbczyk. Grający na pozycji rzucającego obrońcy zawodnik często zdobywał punkty seriami, wyraźnie odbierając ochotę do gry rywalom. Średnio na mecz rzucał w listopadzie 18,5 punktu, tylko w jednym spotkaniu nie zdobywając przynajmniej 17 punktów. Dodatkowo miał 2,5 zbiórki, 2,5 asysty oraz 1,5 przechwytu na mecz.

Najlepsze spotkanie Krzysztof Jakóbczyk rozegrał w listopadzie przeciwko najdłużej niepokonanej drużynie ligi GKS Tychy - 29 punktów, 1 zbiórka i 2 asysty.

- Bardzo dziękuję Polskiemu Związkowi Koszykówki za wyróżnienie. Nigdy nie miałem szczęścia do indywidualnych nagród, dlatego tym bardziej się cieszę. Mieliśmy bardzo dobry miesiąc jako zespół i tak naprawdę moja nagroda jest zasługą całej drużyny. Jeżeli kiedykolwiek któryś z moich kolegów nie będzie wiedział, która jest godzina, to zawsze będzie mógł się mnie o nią zapytać - tłumaczy ze śmiechem zawodnik listopada, nawiązując tym samym do nagrody dla gracza miesiaca.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl