gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Wałbrzych Barbórka 2020: Nie wszystko w formie zdalnej!/ 2020-12-04 06:33:18 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - Tegoroczna Barbórka (4 grudnia) w Wałbrzychu świętowana jest bezpiecznie w sieci. Pozostały jednak elementy obchodów tradycyjnych - przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Niech żyje nam górniczy stan!W ostatnich latach w pierwszych dniach grudnia zapraszaliśmy do Starej Kopalni na Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka. Tym razem z uwagi na sytuację epidemiczną odwołano imprezy grupowe jak Babski Comber, Karczmę Piwną i Biesiadę Górniczą dla szkół, nie ma też górniczej parady, ani gości z miasta partnerskiego Wałbrzycha.

Obchody przeniesiono do sieci. O tradycjach barbórkowych w kopalnianych mediach społecznościowych w ostatnich dniach opowiadali górnicy, dzielili się też wspomnieniami. Ostatnie internetowe wydarzenia 4 grudnia o godz. 11 i 15.
- Przypominamy, że teren zewnętrzny Starej Kopalni jest czynny codziennie - zapraszamy na spacer po historii wałbrzyskiego górnictwa zwłaszcza w tym wyjątkowym czasie - zachęcają pracownicy Starej Kopalni.

A my przypominamy o tym, że z zachowaniem reżimu sanitarnego na tegoroczną Barbórkę zaplanowano:

- 4 grudnia o godzinie 12.00 odbędzie się uroczysta msza święta w Kościele pw. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu.

- Od godziny 14.00 nastąpi indywidualne składanie kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl