gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Gramy z Decką Pelplin na wyjeździe/ 2020-12-10 11:54:37 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - 12 grudnia (sobota) Górnik Trans.eu Wałbrzych zmierzy się na wyjeździe z Decką Pelplin. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00 i tradycyjnie będzie można je obejrzeć na żywo i z odtworzenia na stronie tvcom.plKibice Górnika mogą czuć się rozpieszczani. Wałbrzyszanie nie przegrali od 31 października, a seria zwycięstw wydłużyła się do siedmiu. W ostatniej serii gier nasi nie dali szans Mieście Szkła Krosno, wygrywając aż 97:68. 27 punktów (7/9 za 3!) zanotował w biało-niebieskich barwach Krzysztof Jakóbczyk, który nie miał litości dla swojego byłego klubu. 34-latek nie ma zresztą litości dla żadnego z rywali, bo jest najlepszym punktującym całych rozgrywek ze śr. 19,8 pkt. Górnik z kolei z bilansem 11 wygranych i ledwie 2 porażek jest aktualnie w ligowej stawce drugi, za Grupą-Sierleccy Czarnymi Słupsk, którzy przy tym samym bilansie mają lepszy stosunek małych punktów. Warto jednak podkreślić, że w bezpośrednim pojedynku górą byli podopieczni Łukasza Grudniewskiego - w Aqua Zdroju triumfowali 90:69.

Jeszcze w poprzednim sezonie Decka Pelplin rywalizowała w 2. lidze, zajęła w swojej grupie drugie miejsce, a dzięki wykupieniu „dzikiej karty” zameldowała się po raz pierwszy w historii na zapleczu ekstraklasy. Drużynę prowadzi 37-letni Bartosz Sarzało, w przeszłości reprezentant Polski, który w nowej roli wydaje się czuć jeszcze lepiej niż gdy biegał po parkiecie.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl