gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

W sobotę gramy w Słupsku/ 2021-01-23 12:16:23 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - Hit w Suzuki 1 Lidze! Górnik Trans.eu Wałbrzych zmierzy się na wyjeździe z Grupą-Sierleccy Czarnymi Słupsk. To starcie lidera z wiceliderem rozgrywek. Początek meczu w sobotę, 23 stycznia o godz. 18:00. Transmisja na żywo tradycyjnie na tvcom.plCzerwona barwa będzie także dominować w hali Gryfia w Słupsku. Z parkietu w piekielnym kolorze jeszcze nikt nie uszedł z życiem. Czarni wygrywają u siebie wszystko jak leci, kolejni rywale wracają do siebie na tarczy. Choć zdarzało się, że przeciwnicy się stawiali. 2 stycznia Miasto Szkła Krosno przegrało tam tylko 81:82, mając piłkę meczową po swojej stronie (dwa pudła z linii rzutów wolnych Tomasza Krzywdzińskiego w ostatniej sekundzie). 16 stycznia blisko triumfu były tam Dziki Warszawa, ale przegrały 62:65. W ostatniej kolejce znowu nerwówka. W Kołobrzegu słupszczanie wygrali, ale dopiero po dwóch dogrywkach, 114:107.

Czarni z bilansem 16-3 są samodzielnym liderem, wygrali dziewięć z ostatnich dziesięciu gier, ale drugi w stawce Górnik ma tylko jedno zwycięstwo mniej (15-4) i na pewno w hali przy ul. Szczecińskiej nie stoi na straconej pozycji.

W koszykarzy Górnika wierzą kibice, którzy dodali im otuchy w piątkowy poranek, tuż przy Aqua Zdroju. To właśnie wtedy górniczy autokar pędzący w stronę Słupska zatrzymała grupa fanów. Zaopatrzeni w klubową flagę odpalili race i rozgrzali gardła głośnymi zaśpiewami, życząc zawodnikom powodzenia na Pomorzu.

W poprzednim sezonie w hali Gryfia nasi rozegrali jeden z najlepszych meczów, wygrywając 80:75. W trwających zmaganiach nie dali słupszczanom szans we własnej hali, zwyciężając 90:69. Po pierwszej połowie prowadzili 45:23, a tylko 1 punkt miał na koncie lider gości i jedna z największych gwiazd ligi, Adrian Kordalski. Ten sam Kordalski, który w ostatnim meczu z Kotwicą zanotował triple-double (33 pkt, 12 zb, 12 as).

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl