gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Górnicy blisko setki. Księżak poległ w Aqua Zdroju/ 2021-02-07 20:16:30 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - Górnik Trans.eu Wałbrzych pewnie pokonał Księżaka Łowicz 98:74 i powrócił na pozycję wicelidera Suzuki 1 Ligi. W sobotnim zwycięstwie niemal równy udział mieli wszyscy biało-niebiescy koszykarze, którzy pojawili się na parkiecie.

W kolejnym spotkaniu (13 lutego) nasi zmierzą się we własnej hali z Rawplugiem Sokół Łańcut, czyli czwartą drużyną Suzuki 1 Ligi.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Księżak Łowicz 98:74
Górnik: Jakóbczyk 22, Bojanowski 14, Ratajczak 13, Malesa 11, Durski 9, Ochońko 8, Zywert 8, Wróbel 8, Cechniak 5.
Księżak: Kobus 16, Kucharek 16, Stopierzyński 11, Bodych 10, Jakubiak 7, Grod 4, Fatz 4, Dylik 3, Świderski 3, Kramarz 0.- Po raz 233 w koszulce Górnika w oficjalnym meczu zagrał Bartłomiej Ratajczak. Tym samym zrównał się pod względem liczby spotkań z 10. w historii klubu Andrzejem Neumayerem.

- Po serii czterech wygranych Księżak przegrał drugi kolejny mecz.

- Górnik po trzech porażkach z rzędu wygrał drugie kolejne spotkanie.

Po raz pierwszy na środku parkietu pojawił się klubowy herb. W jego towarzystwie znalazły się promowane przez wałbrzyski Ratusz hasła: "Stop plastik" oraz "Strefa wolna od jednorazowego plastiku".

W całym spotkaniu gospodarze trafili aż 11 razy za 3, ale największe wrażenie robi wskaźnik efektywności - cała dziewiątka biało-niebieskich (Maciej Koperski nie zagrał, bo wciąż wraca do zdrowia po kontuzji) zanotowała EVAL na dwucyfrowym poziomie, co jest fantastycznym i rzadko spotykanym rezultatem.

„Widać progres w naszej grze. Bardzo ciężko zapracowaliśmy na to zwycięstwo, realizując założenia z treningów. Zagraliśmy po obu stronach parkietu, płynnie i w ataku i w obronie. Pokazaliśmy dużo charakteru, dlatego jestem bardzo zadowolony z wyniku” - dodaje Grudniewski.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl