Tychy zdobyte!/ 2021-03-11 08:16:29 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - Szóste z rzędu zwycięstwo koszykarzy Górnika stało się faktem! Tym razem pokonali na wyjeździe w zaległym meczu GKS Tychy 88:75, choć po pierwszej połowie musieli odrabiać straty. Wałbrzyszanie utrzymali pozycję wicelidera Suzuki 1 Ligi.

(17-9) GKS Tychy - (21-5) Górnik Trans.eu Wałbrzych 75:88
GKS: Wrona 14, Kędel 13, Woroniecki 13, Trubacz 12, Stryjewski 11, Karpacz 9, Grochowski 3, Mąkowski 0, Polakowski 0, Ziaja 0, Jakacki 0, Klimontowicz 0.
Górnik: Jakóbczyk 21 (2x3), Bojanowski 19 (2x3), Cechniak 17, Malesa 11, Ochońko 10 (2x3), Zywert 7, Durski 3, Wróbel 0, Koperski 0, Ratajczak 0.

- Górnicy zakończyli serię pięciu kolejnych zwycięstw tyszan.

- W składzie gospodarzy zabrakło Pawła Śpicy, piątego punktującego drużyny (śr. 10,9 pkt).

- Tylko w drugiej kwarcie biało-niebiescy stracili 28 punktów. W całej drugiej połowie - jedynie 29.

- Nasi zakończyli mecz z 80 proc. skutecznością rzutów wolnych. To ich najlepszy wynik od siedmiu kolejek, czyli od meczu w Słupsku.

Do końca rundy zasadniczej pozostały cztery spotkania. Najbliższe Górnik rozegra już w sobotę, 13 lutego, w Aqua Zdroju z Pogonią Prudnik. Sezon regularny w Suzuki 1 Lidze dobiegnie końca 31 marca, a biało-niebiescy są pewni gry w play-off i aktualnie walczą o jak najlepsze rozstawienie przed tą decydującą fazą sezonu.