Dziki pokonane. Czas na play-offy!/ 2021-04-01 08:50:45 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - Górnik Trans.eu Wałbrzych pewnie ograł na wyjeździe Dziki Warszawa 96:67 i zakończył rundę zasadniczą w Suzuki 1 Lidze. Już 10 kwietnia startuje faza play-off!

(13-17) Dziki Warszawa - (25-5) Górnik Trans.eu Wałbrzych 67:96
Górnik: Jakóbczyk 16, Bojanowski 16, Zywert 15 (8 zb, 8 as), Cechniak 10, Malesa 9, Ratajczak 8, Ochońko 8, Koperski 5, Durski 5, Wróbel 4.
Dziki: Nowerski 12, Wojtyński 10, Tokarski 10, Jarmakowicz 10, Marchoff 9, Dębski 6, Grochowski 6, Koźluk 4, Piliszczuk 0, Zozuń 0.

- Górnik wygrał dziesiąty mecz z rzędu.

- Dziki zagrały bez trzech najlepszych punktujących w tym sezonie (Patryk Gospodarek, Piotr Pamuła, Paweł Krefft).

- Trzeci raz za trzy w ostatnich czterech meczach trafił Kamil Zywert (wcześniej dwadzieścia sześć mecz bez trafienia). Po raz pierwszy w sezonie rozgrywający biało-niebieskich oddał dwie celne próby zza linii 6,75m.

Pewna wygrana wałbrzyszan w stolicy, co oddają liczby. Nasi prowadzili przez ponad trzydzieści siedem minut, najwyżej różnicą trzydziestu dwóch punktów (w czwartej kwarcie), gospodarze – tylko niewiele ponad minutę, na początku meczu. Dziki, za sprawą dobrej gry Patryka Nowerskiego w trzeciej kwarcie, zbliżyli się do gości na kilka „oczek”, ale później ci wrzucili wyższy bieg i mecz stał się szybko rozstrzygnięty.

Górnik zakończył rundę zasadniczą na drugim miejscu w tabeli, choć miał szansę wyprzedzić lidera, Grupę Sierleccy-Czarnych Słupsk. Ci jednak pokonali na wyjeździe Pogoń Prudnik 80:66, nie dając się dogonić.

Po Świętach Wielkanocnych rusza seria play-off. W ćwierćfinale nasi zmierzą się z siódmą po rundzie zasadniczej Weegree AZS Politechniką Opolską. Pierwsze dwa mecze w Wałbrzychu (10 i 11 kwietnia), mecz nr 3 w Opolu 17 kwietnia. Seria będzie trwać do trzech zwycięstw, ewentualny mecz nr 4 18 kwietnia w Opolu, a mecz nr 5 w środę, 21 kwietnia w Aqua Zdroju. W przypadku wyeliminowania opolan nasi zmierzą się w półfinale z lepszym z pary WKK Wrocław-Miasto Szkła Krosno.

Po rundzie zasadniczej prawo gry w Suzuki 1 Lidze straciły Pogoń Prudnik, Wisła Chemart Kraków i Zetkama Doral Nysa Kłodzko.