gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Ruszyły przygotowania do sezonu/ 2021-08-11 15:09:01 / Marcin Durczak /

Znamy już wszystkie 17 drużyn, które wystąpią w nowym sezonie Suzuki I ligi. Terminarz spotkań ma być podany lada chwila. Drużyn powinno być szesnaście, ale jak zwykle tam gdzie kasa, tam PZKosz zmienia regulaminy. Dziką kartę i niesportowy awans do I ligi kupił Turów Zgorzelec. Przypomnijmy że w ostatnim sezonie klub ten zajął przedostatnie miejsce w rozgrywkach III ligi dolnośląskiej.

Górnicy swoje przygotowania do ligi rozpoczęli w poniedziałek 9 sierpnia w Hali Aqua Zdroju. Na treningach jak podały Sportowe Fakty testowany jest 32-letni białoruski center (203cm) Pavel Karasevich (ma on również obywatelstwo polskie).W sezonie 2021/2022 obok koszykarzy Górnika Wałbrzych wystąpią: AZS UMCS Start II Lublin, AZS AGH Kraków, Decka Pelplin, Dziki Warszawa, GKS Tychy, Kotwica Kołobrzeg, Księżak Łowicz, Miasto Szkła Krosno, MKKS Żak Koszalin, Sokół Łańcut, SKS Starogard Gdański, AZS Politechnika Opole, WKK Wrocław, Śląsk II Wrocław, Znicz Basket Pruszków i PGE Turów Zgorzelec.

Spadkowiczem z Ekstraklasy jest SKS Starogard Gdański (dawna Polpharma). Awans z II ligi wywalczyły ekipy Startu II Lublin, AZS AGH Kraków oraz Żaka Koszalin.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl