Dwie porażki we Wrocławiu/ 2021-08-30 11:34:33 / Marcin Durczak /

W pierwszym meczu turnieju Mieszczańska Cup przegraliśmy z TBS Śląsk II Wrocław 81:93. Zagraliśmy bez Huberta Kruszczyńskiego, a Hubert Pabian pojawił się w grze tylko w pierwszej połowie. W ograniczonych minutach na parkiecie przebywał Damian Durski.

Górnik: Dymała 18, Malesa 14, Durski 11, Cechniak 9, Jakóbczyk 8, Zywert 7, Pabian 6, Pawlak 5, Ratajczak 3.

W drugim meczu turnieju Mieszczańska Cup 2021 rozgrywanego we Wrocławiu Górnicy przegrali z Politechniką Opole 76:78 i ostatecznie zajęli ostatnie miejsce w gronie czterech drużyn.

Górnik prowadził przez trzy kwarty meczu, niestety w czwartej dając wyrwać sobie wygraną. W Górniku wyraźnie widać brak zmiennika dla Damiana Cechniaka pod koszem przez co wyraźnie przegraliśmy dzisiaj w zbiórkach. Biało-niebiescy zagrali bez Damiana Durskiego i Huberta Kruszczyńskiego.

Kolejny sparing 3 września w Hali Wałbrzyskich Mistrzów z Pogonią Prudnik.

Górnik Wałbrzych - Politechnika Opole 76:78 (21:25, 20:10, 23:19, 12:24)
Górnik: Marcin Dymała 16, Jan Malesa 15, Kamil Zywert 12 (1x3), Damian Cechniak 9, Hubert Pabian 7 (1x3), Krzysztof Jakóbczyk 7 (1x3), Bartłomiej Ratajczak 6 (2x3), Szymon Pawlak 4, Marcin Jeziorowski 0.

Politechnika: Jakub Kobel 18 (2x3), Adam Kaczmarzyk 11 (1x3), Szymon Kiwilsza 10, Adam Skiba 10, Michał Jodłowski 10 (1x3), Patryk Wilk 9 (1x3), Marcel Kapuściński 6, Paweł Krefft 2, Łukasz Lewiński 2, Patryk Piszczatowski 0.