Barbórkowa wygrana w Pruszkowie/ 2021-12-05 14:08:00 / Marcin Durczak /

Świetna trzecia kwarta i pewne zwycięstwo. Koszykarze Górnika Wałbrzych wygrywają w lidze po raz dziesiąty pokonując w Pruszkowie Znicz Basket 94:82. Górnicy pierwszą kwartę przegrali wyraźnie różnicą 14 punktów. Na szczęście szybko wzięli się w garść, a trzecia kwarta to już prawdziwy majstersztyk! Górnicy wygrali tą część gry 27:8.
Świetny mecz rozegrał Krzysztof Jakóbczyk, który zdobył 29 punktów. Bardzo dobrze zagrał również Damian Durski, ana swoim stałym niezawodnym poziomie Hubert Pabian. Górnik wystąpił bez Marcina Dymały.

Przed Górnikami teraz ważne derbowe starcie z rezerwami Śląska Wrocław. Ten mecz odbędzie się już w piątek 10 grudnia o godzinie 19:46 w hali Aqua Zdrój.

Znicz Basket Pruszków - Górnik Wałbrzych 82:94 (32:18, 21:28, 8:27, 21:21)

Górnik: Krzysztof Jakóbczyk 29 (4x3), Hubert Pabian 18 (3x3), Damian Durski 15, Bartłomiej Ratajczak 12, Kamil Zywert 9, Hubert Kruszczyński 7, Damian Cechniak 3, Jan Malesa 1, Marcin Jeziorowski 0.
Znicz: Adrian Suliński 16 (3x3), Łukasz Bodych 15 (2x3), Karol Kamiński 14 (2x3), Damian Tokarski 11 (1x3), Arkadiusz Adamczyk 10, Łukasz Uberna 10, Kamil Czosnowski 4, Błażej Sowa 2, Paweł Kopciński 0.