Porażka w Starogardzie Gdańskim/ 2022-03-14 08:45:39 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - SKS Starogard Gdański pokonał u siebie Górnika Trans.eu Wałbrzych 85:73. Wynik nie oddaje jednak pełnego obrazu spotkania. Podopieczni Łukasza Grudniewskiego zagrali jeden z najsłabszych meczów w sezonie i nie wynagrodzili swoim licznym kibicom długiej podróży na Kociewie.
Do końca rundy zasadniczej Górnikom pozostały cztery potyczki. W sobotę,19 marca o godzinie 17:00 zmierzą się w Aqua Zdroju ze Zniczem Basket Pruszków.

(21-7) Górnik Trans.eu Wałbrzych - (12-13) SKS Starogard Gdański 85:73
Górnik: Malesa 16, Dymała 16, Niedźwiedzki 12 (10 zb), Pabian 11 (14 zb), Durski 8, Cechniak 6, Zywert 4, Ratajczak 0, Kruszczyński 0, Jakóbczyk 0, Jeziorowski 0.
SKS: Ryżek 30, Stryjewski 14, Ćwikliński 13, Kierlewicz 9, Burczyk 9, Sadło 6, Cebula 2, Pietras 2.

Od początku pojedynku z większą werwą po parkiecie poruszali się gospodarze. Obrona Górników pozwalała rywalom na wiele, czego efektem była stopniowa rosnąca przewaga SKS-u. Po dwudziestu minutach prowadzili już 47:26, trafiając siedem razy z dystansu (przy tylko jeden celnej próbie biało-niebieskich). Goście mieli ogromne kłopoty ze skutecznością, bo drogę do kosza znalazło ledwie 26 proc. prób.

W trzeciej kwarcie wałbrzyszanie przegrywali już 47:72, ale seria punktowa 11:0 pozwoliła nieco zbliżyć się do rywala. Najbliżej SKS-u nasi byli na minutę od końcowej syreny (81:73). W zespole gospodarzy 30 „oczek” zanotował Szymon Ryżek, drugi najlepszy punktujący ligi. Od niedawna trenerem „Kociewskich Diabłów” jest Marek Popiołek. Efekt „nowej miotły” sprawił, że ekipa z Pomorza wygrała trzy z czterech ostatnich meczów. W Górniku należy wyróżnić Jana Malesę. 22-latek powrócił do gry po blisko czteromiesięcznej przewie spowodowanej odmą płucną. W pierwszym swoim meczu w 2022 roku od razu był najlepiej punktującym koszykarzem biało-niebieskich. Krótko na parkiecie przebywał Krzysztof Jakóbczyk, ale bez punktów z boiska schodziło trzech kolejnych zawodników Górnika.