Porażka w Tychach i 2 miejsce przed play-offami/ 2022-04-04 08:55:28 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - W ostatnim meczu rundy zasadniczej Górnik Trans.eu Wałbrzych przegrał na wyjeździe z GKS-em Tychy 72:87. Rozegranie tego spotkania okazało się formalnością, bo już wcześniej oba zespoły były pewne swojego rozstawienia przed fazą play-off.

GKS Tychy - Górnik Trans.eu Wałbrzych 87:72
Górnik: Pabian 14, Dymała 11, Niedźwiedzki 11, Ratajczak 11, Kruszczyński 9, Cechniak 9, Jeziorowski 4, Durski 3.
GKS: Stankowski 27, Wieloch 12, Krajewski 11, Ziaja 11, Koperski 9, Tyszka 7, Mąkowski 4, Diduszko 2, Nowak 2, Chodukiewicz 2, Trubacz 0.

10 kwietnia o godz. 18:30 w Aqua Zdroju koszykarze Górnika wezmą udział w meczu charytatywnym "Make basketball, not war", gdzie będzie prowadzona zbiórka dla przebywających w Wałbrzychu uchodźców z Ukrainy. Górnik zmierzy się z Drużyną Gwiazd (w składzie m.in. byli reprezentanci i reprezentantki Polski).

Sobotnia porażka Sensation Kotwicy Kołobrzeg z Rawlplugiem Sokołem Łańcut oznaczała koniec marzeń tych pierwszych na drugie miejsce po sezonie zasadniczym. Dlatego też niedzielny mecz dla Górnika okazał się „o pietruszkę”, bo nikt już drugiej pozycji biało-niebieskim nie może odebrać. GKS także mógł spuścić z tonu, bo stracił szansę na czwartą lokatę, a okupowana przez tyszan „piątka” jest niezagrożona.

Rozstrzygnięcia w tabeli sprawiły, że obaj trenerzy postanowili dać więcej minut zmiennikom. Trener Łukasz Grudniewski postanowił pozostawić na ławce rezerwowych Jana Malesę, Kamila Zywerta i Krzysztofa Jakóbczyka, co otworzyło więcej minut przed Marcinem Jeziorowskim.

Górnicy rozpoczęli od prowadzenia 10:6, ale później kontrolę nad spotkaniem przejął GKS. W pewnym momencie przewaga gospodarzy wzrosła do dziewiętnastu „oczek” (71:52). Najlepszy mecz w sezonie rozegrał zmiennik Patryk Stankowski, który skorzystał z ograniczonych minut na parkiecie Radosława Trubacza. Najlepszym punktującym po stronie gości był Hubert Pabian. Skrzydłowy rodem z Opalenicy zakończył sezon zasadniczy z dwucyfrową zdobyczą punktową w dwudziestu dziewięciu z trzydziestu dwóch spotkań.

GKS wygrał trzeci mecz z rzędu (po triumfach nad Sokołem i WKK) i na dobre zapomniał o fatalnej serii sześciu porażek w siedmiu starciach. W pierwszej rundzie play-off zmierzy się z Weegree AZS Politechniką Opolską. W ostatniej serii gier w fazie zasadniczej zmierzy się na wyjeździe z Sensation Kotwicą. Górnik w przyszłym tygodniu pauzuje, a rywala w play-off pozna po ostatniej kolejce.