gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Prawie 40 mln zł na remont stadionu na Nowym Mieście/ 2022-05-30 16:40:01 / Marcin Durczak /

walbrzych24.com - Gmina Wałbrzych otrzymała spory zastrzyk gotówki z Polskiego Ładu na remont stadionu w dzielnicy Nowe Miasto. 39,6 mln zł to pełna suma, o którą wnioskowały władze Wałbrzycha.Polski rząd rozwiązał worek z pieniędzmi. Z II edycji programu Polski Ład popłynie finansowanie dla prawie 5 tysięcy projektów w całej Polsce. Na Dolnym Śląsku zrealizowanych ma zostać 320 inwestycji, a tylko do subregionu wałbrzyskiego trafi ponad pół miliarda złotych. Gmina Wałbrzych wnioskowała o dofinansowanie rewitalizacji historycznego stadionu Górnika Wałbrzych w dzielnicy Nowe Miasto.

- Za nami jest największa inwestycja, która została dofinansowana w ramach tego programu. Stadion Górnika Wałbrzych od lat popada w ruinę i od lat mieszkańcy Wałbrzycha w tym kibice zabiegają o to, by temu obiektowi przywrócić świetność. Dzisiaj miasto na to zadanie otrzymuje ponad 39 milionów złotych. To jest 100% środków, o które wnioskowało miasto - mówi poseł Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera RP.

- Wiemy, że przed nami teraz kwestie przetargów, ale z całą pewnością miasto ma tę inwestycję przygotowaną i dzięki temu wsparciu, będzie mogła ją szczęśliwie zakończyć. Wiemy również, że oprócz stadionu, który jest flagową inwestycją wśród tych, które otrzymały wsparcie, jest szereg mniejszych w gminach, jak na przykład rewitalizacja dróg w Boguszowie-Gorcach, pierwszy etap parku wodnego w Jedlinie-Zdrój i szereg inwestycji w kanalizację, przedszkola i żłobki - mówi wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko.

Zgodnie z założeniami programu gmina ma teraz pół roku na zrealizowanie przetargu. Nabór do II edycji Programu Inwestycji Strategicznych zakończył się 11 marca. W jego ramach każdy samorząd lub związek Jednostek Samorządu Terytorialnego mógł zgłosić 3 wnioski o dofinansowanie (do 65 mln zł, do 30 mln zł do 5 mln zł - wniosek obligatoryjny), z którego środki można było przeznaczyć na nowe inwestycje, jak drogi, szkoły, rozwój sieci kanalizacyjnej, transportu publicznego czy infrastruktury kulturalnej oraz sportowej.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl