gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Trener Marcin Radomski na PolskiKosz.pl/ 2022-09-23 09:46:06 / Marcin Durczak /

Trener Marcin Radomski wypowiedział się dla PolskiKosz.pl o zbliżającym się sezonie:
- Celem zespołu w sezonie 2022/23 jest zajęcie miejsca w czwórce i walka o awans do ekstraklasy. Mamy świadomość, jak wyrównana jest liga i aby realnie myśleć o wywalczeniu awansu, musimy jako klub wykonać dużo pracy. Ja jako trener oraz zawodnicy, musimy ciężko pracować, aby w maju, gracze pokazali to, z czego są znani. Ale ta drużyna będzie też potrzebowała, aby kilku graczy z tego zespołu podniosło swój poziom i zagrało najlepszy sezon w swoim życiu. Zarząd Górnika ma i cięższe zadanie, i mniej czasu, bo do stycznia chcemy wzmocnić naszą drużynę. Wiadome jest, jak ciężko w obecnych czasach znaleźć pieniądze. Na dziś mogę powiedzieć, że obie strony starają się, by Wałbrzych niedługo cieszył się z awansu.Drużyna zbudowana jest z nastawieniem na wszechstronność. Nie myślę za bardzo o tym, kto będzie liderem, bo w zależności od dyspozycji dnia, przeciwnika, z którym będziemy grali, liderem może być kto inny, bo mamy w składzie kilku zawodników, z których każdy może przejąć spotkanie na swój sposób.

Moje nastawienie do prowadzenia drużyny się nie zmienia i zawsze oczekuję agresywnej obrony, szybkiego ataku, zbierania piłek w ataku i grania zespołowo. Tego również będę wymagał od swojego zespołu. Uważam, że zebrałem najlepszy skład, jaki do tej pory trenowałem, aby te założenia realizować na boisku. Chciałbym, żebyśmy jako drużyna byli w lidze najlepiej zbierający i broniący, bo mamy ku temu duży potencjał, ale też żebyśmy byli czołówką, jeżeli chodzi o szybki atak i dzielenie się piłką. Oczywiście, w ataku kluczem będzie wykorzystanie indywidualnych umiejętności graczy, których mamy, bo zakontraktowaliśmy takich, którzy rządzili tą ligą, jak i tych, co mają to dopiero przed sobą. Liczę przede wszystkim na zespołowość, bo bez tego nie ma co myśleć o końcowym sukcesie.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl