Pewna wygrana z AZS AGH Kraków/ 2022-11-17 10:11:09 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - Dziesiąta kolejka zmagań w Suzuki 1 Lidze za nami. Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych wygrał siódmy mecz w sezonie, tym razem z AZS AGH Kraków. Było to trzecie z rzędu spotkanie naszych koszykarzy przed własną publicznością. Górnicy wygrali wszystkie z nich, a te z krakowianami przyszło najłatwiej. Aż 30 punktów zdobył Piotr Niedźwiedzki.

(7-3) Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych - (4-6) AZS AGH Kraków 86:70
Górnik: Niedźwiedzki 30, Majewski 13 (1x3, 8zb., 6as.), Sobkowiak 9 (3x3), Walski 9 (1x3), Stopierzyński 7, Ratajczak 5 (1x3), Durski 5, Kordalski 4 (7 as.), Kruszczyński 2, Kabała 2.
AGH: Leszczyński 15, Wydra 10, Szmit 10, Lis 9, Rojek 9, Zmarlak 6 (13 zb, 9 as), Sobiech 6, Abdelaal 5, Dyrda 0, Hościłowicz 0, Leśniak 0, Orłowski 0.

Kolejne dwie ligowe potyczki Górnik zagra na wyjeździe (19.11 ze Startem II Lublin oraz 26.11 z Żakiem Koszalin). Powrót do Wałbrzycha nastąpi dopiero 3 grudnia (sobota), czyli tuż przed Barbórką. Z tej okazji mecz z Weegree AZS Politechniką Opolską (start o godz. 18) będzie miał wyjątkową otoczkę. O 16:30 rozpocznie się pewna efektowna uroczystość, która zapisze się w historii klubu, jak i lokalnej koszykówki. Szczegóły podamy wkrótce, ale już dziś rezerwujcie sobie ten termin, bo będzie się działo. Obecność w Aqua Zdroju obowiązkowa!

AGH przyjechało na środowe starcie z Górnikiem rozpędzone, wygrywając cztery z ostatnich pięciu pojedynków. Mecz pod Chełmcem był wyrównany jednak tylko w pierwszej kwarcie. Do przerwy gospodarze prowadzili już różnicą dziewiętnastu „oczek” (53:34). Tyle punktów na swoim koncie zanotował na tym etapie spotkania Piotr Niedźwiedzki, na którego zatrzymanie goście nie mieli pomysłu. Nieźle rzutowo w AGH wyglądali Patryk Wydra oraz Szymon Szmit – obaj zapisali na swoim koncie po 10 punktów. W drugiej połowie Górnicy kontrolowali wynik, nadal świetnie dzieląc się piłką, która często trafiała pod kosz do Niedźwiedzkiego. W całym spotkaniu podopieczni Marcina Radomskiego zanotowali aż 29 asyst. Pierwsze punkty w sezonie dla biało-niebieskich zdobył 20-letni Kacper Kabała. Z kolei wspomniani wyżej Wydra oraz Szmit w drugiej połowie ani razu nie trafili do kosza.