gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

W środę gramy u siebie z SKSem!/ 2023-01-03 11:00:57 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - W środę, 4 stycznia o godz. 17:00, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych zmierzy się w arcyciekawym pojedynku z sąsiadem w tabeli, czyli SKS-em Starogard Gdański. Będzie to pierwszy od miesiąca mecz biało-niebieskich u siebie, premierowy w Nowym Roku oraz ostatni przed rundą rewanżową w Suzuki 1 Lidze.

Wejściówki na środowy mecz z SKS-em znajdziecie tradycyjnie na abilet.pl oraz stacjonarnie w biurze podróży „Zbuta” (Al. Wyzwolenia 9 oraz Galeria Victoria)
. Zaledwie kilka dni po spotkaniu z „Kociewskimi Diabłami” nasi zmierzą się w Aqua Zdroju z rozpędzoną, mającą na koncie pięć zwycięstw z rzędu Decką Pelplin. Ten mecz już w niedzielę, 8 stycznia o godz. 18:00.Diabelski autokar

SKS do Wałbrzycha przyjedzie jako 4. zespół w tabeli (12 zwycięstw, 4 porażki). Górnicy zajmują z kolei 5. miejsce (11 wygranych, 5 porażek). Od tego sezonu ekipę ze Starogardu Gdańskiego prowadzi ledwie 31-letni Kamil Sadowski, w poprzednim z powodzeniem debiutujący w roli pierwszego trenera w Weegree AZS Politechnice Opolskiej (zdobył 4. miejsce w Suzuki 1 Lidze). Popularne „Kociewskie Diabły” wygrały cztery z ostatnich pięciu potyczek – w ostatniej kolejce ograły dołujący Start II Lublin 103:73.

W poprzednich rozgrywkach nasi zaprezentowali dwie, kompletnie inne postawy w starciach z SKS-em. U siebie zwyciężyli pewnie, 87:65. Na wyjeździe ulegli 73:85, choć przez większość spotkania przegrywali jeszcze wyżej. Pojedynek na Kociewiu wałbrzyscy kibice pamiętają jednak z zupełnie innego powodu. To właśnie wtedy awarii uległ ich autokar, a powrót do domu opóźnił się o kilka godzin. Fani Górnika zostali jednak wzorowo zaopiekowani przez SKS, bo mogli pozostać na hali i otrzymali wsparcie od tamtejszych kibiców. Sympatycy „Kociewskich Diabłów” także licznie podróżują za swoją drużyną po Polsce. W ubiegłym sezonie byli obecni pod Chełmcem. Ciekawe, czy niefortunny, środowy termin meczu przeszkodzi im w ponownym przybyciu do Aqua Zdroju.

Aktualnie SKS wciąż ma miejsce w składzie na ewentualne wzmocnienie, w tym koszykarzem zagranicznym. 29 grudnia na trzydniowe testy sprowadzono 19-letniego łotewskiego rozgrywającego. Rihards Teirumnieks ma 185 cm i ostatnio był związany w Capo d'Orlando (druga liga włoska). To także młodzieżowy reprezentant swojego kraju. 

Wałbrzyski plac budowy

W połowie grudnia wiele zmieniło się w Górniku. Do zespołu dołączyli młodzieżowiec Michał Sitnik oraz Amerykanin Arinze Chidom. Ten duet wspólnie po raz pierwszy zaprezentował się w Zgorzelcu, gdzie nasi pewnie wygrali 84:66. Prawdziwym testem był jednak ostatni mecz w 2022 roku, z wiceliderem rozgrywek, czyli GKS-em Tychy. Dobrze zorganizowana, zgrana i zbilansowana ekipa z Górnego Śląska pewnie ograła wałbrzyszan u siebie aż 88:68. W nieco przebudowanym kadrowo Górniku zabrakło zgrania i rozdzielenia ról na boisku dla poszczególnych zawodników. Podopieczni Marcina Radomskiego w całym meczu trafili ledwie 37 proc. rzutów z gry, a szczególnie źle wyglądali w czwartej odsłonie, przegranej 15:32. Przerwa świąteczno-noworoczna dała okazję na więcej jednostek treningowych i – na co liczą kibice – zbudowanie formy. Wspomniani Sitnik i Chidom zaprezentują się po raz pierwszy przed wałbrzyską publicznością. Na razie Górnik przypomina plac budowy, ale solidne fundamenty w postaci wzmocnień kadrowych sprawiają, że oczekiwania w stosunku do zespołu wciąż są wysokie.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl