Górnik-Decka: Niedziela 08.01. godz. 18:00/ 2023-01-08 10:16:40 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - Kolejne domowe spotkanie przed Górnikiem Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych. Tym razem rywalem będzie rozpędzona Decka Pelplin. Czy zespół Marcina Radomskiego będzie w stanie zakończyć serię sześciu zwycięstw z rzędu rywali? Przekonamy się 8 stycznia o godz. 18:00 w Aqua Zdroju.

Pelplinianie zaczęli sezon niepokojąco, bo od porażki u siebie 68:89 z… Górnikiem. Po pokonaniu koszykarzy z Opola oraz Polonii Warszawa, ekipa z Kociewia wygrała już tylko jedną z ośmiu potyczek. W klubie byli świadomi, że potrzebne są wzmocnienia. W trakcie sezonu do Decki dołączyli skrzydłowi bądź obwodowi #18 Mariusz Konopatzki oraz #11 Karol Obarek. Ten pierwszy nie mógł liczyć na wiele minut w ekstraklasowej Suzuki Arce Gdynia. Ten drugi w poprzednich rozgrywkach notował śr. 15.3 pkt w Starcie II Lublin, trafiając dobre jak na obwodowego 48 proc. rzutów z gry. 29-letni Obarek odegrał dużą rolę w trwającej już kilka tygodni serii zwycięstw Pelplinian. W tym czasie notuje śr. 18 pkt. To jego celna „trójka” doprowadziła też do dogrywki w Warszawie w meczu z Dzikami.

Sześć zwycięstw z rzędu Decki Pelplin:

4.01.23 vs Start II Lublin 105:59 (wyjazd)

21.12.22 vs Dziki 93:90 po dogr. (wyjazd)

17.12.22 vs AGH 99:80 (dom)

14.12.22 vs WKK 82:69 (wyjazd)

09.12.22 vs Basket Poznań 76:79 (dom)

4.12.22 vs Polonia Bytom 83:72 (dom)

Ostatni porażka: 26.11.22 vs Hydrotruck Radom 76:81 (dom)

Decka zajmuje w tabeli Suzuki 1 Ligi 7. miejsce (bilans 9-8), Górnik plasuje się na 4. pozycji (12-5).