Mamy kolejną wygraną!/ 2023-01-09 08:27:53 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - Seria zwycięstw Decki Pelplin zatrzymana na sześciu. W Wałbrzychu lepsi byli Górnicy, którzy wygrali 72:60. Podwójną zdobycz w ekipie gospodarzy zanotowali Piotr Niedźwiedzki (16 pkt, 12 zb) oraz Arinze Chidom (11 pkt, 11 zb). Triumf ekipy trenera Marcina Radomskiego oklaskiwała bardzo licznie zgromadzona publiczność. Nasi poradzili sobie z rywalem pomimo nieobecnego z powodu choroby Damiana Durskiego.

W Aqua Zdroju wałbrzyszanie pojawią się w środę 18 stycznia (godz. 19:00), na derbach ze Śląskiem II Wrocław.

(13-5) Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych - (9-9) Decka Pelplin 72:60
Górnik: Niedźwiedzki 16 (12 zb), Kordalski 14 (8 s), Chidom 11 (11 zb), Majewski 10, Sitnik 9, Stopierzyński 9, Walski 3, Kruszczyński 0.
Decka: Davis 16 (11 zb), Obarek 9, Janik 6, Ciesielski 6, Konopatzki 6, Kulis 6, Tyszka 5, Kopycki 4, Żebrok 2, Sączewski 0, Dzierżak 0.

To NIE BYŁ najpiękniejszy mecz sezonu. Właściwie to był jeden z brzydszych, brudniejszych i brutalniejszych meczów Górnika w rozgrywkach. Nie zabrakło twardej walki, łokci i prowokacji z trybun. U Pawła Kopyckiego polała się nawet krew. W koszykarskich zapasach najbardziej zabrakło… koszykówki. Wałbrzyszanie prowadzili do przerwy 34:26, ale spudłowali wszystkie 8 prób za trzy oraz zanotowali aż 11 strat. Aż 25 z 34 „oczek” zapisał na swoim koncie duet Piotr Niedźwiedzki-Adrian Kordalski. Ten pierwszy w drugiej kwarcie groźnie upadł przy zbiórce, chwytając się za staw skokowy. Grymas bólu na twarzy zwiastował poważniejszy uraz, ale środkowy był w stanie powrócić do gry.

Tuż przed meczem tytułem MVP Grudnia Suzuki 1 Ligi został wyróżniony Karol Obarek, który otrzymał od sponsora ligi markowy zegarek. W ostatnich sześciu grach ten skrzydłowy notował śr. 18 punktów, ale w Wałbrzychu zatrzymał się tylko na dziewięciu. W drugiej połowie pelplinianie gonili wynik, ale gospodarze nie pozwolili im na wiele, ani razu nie tracąc prowadzenia - najwyższe wynosiło czternaście „oczek” (47:33).

Tego samego dnia bardzo ważne zwycięstwo nad Śląskiem Wrocław odnieśli koszykarze Górnika do lat 17. Wygrana 66:61 bardzo przybliżyła podopiecznych Rafała Glapińskiego do wyjścia z regionu Wrocław i awansu do turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski U-17.

Górnik wygrał po raz trzynasty w Suzuki 1 Lidze i utrzymuje się w top 4 ligi, a w najbliższej kolejce (15.01) zmierzy się na wyjeździe z Miastem Szkła Krosno.