gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Fatalna przegrana w Krośnie/ 2023-01-16 17:02:42 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - W niedzielę Górnicy stanęli przed wielką szansą na wskoczenie na 3. miejsce w tabeli. Swoje mecze w 19. kolejce przegrali bowiem sąsiedzi wałbrzyszan w tabeli: Dziki Warszawa, GKS Tychy, SKS Starogard Gdański oraz Sensation Kotwica Kołobrzeg. Zwycięstwo w Krośnie dałoby szansę złapania kontaktu z prowadzącym w zestawieniu Hydrotruckiem Radom. Lider rozgrywek po sezonie zasadniczym ma na każdym etapie serii play-off przewagę własnego parkietu, co ma niebagatelne znaczenie w walce o awans.

(10-9) Miasto Szkła Krosna - (13-6) Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 95:93 po dogr.
Górnik: Niedźwiedzki 23, Stopierzyński 15, Walski 13, Sitnik 11 (11 zb), Chidom 11, Kordalski 7, Ratajczak 4, Majewski 4, Durski 3, Sobkowiak 2, Kruszczyński 0.
 Spotkanie z Miastem Szkła Krosno nasi rozpoczęli kapitalnie, w drugiej kwarcie zanotowali serię punktową 12:0, prowadzili 40:18, a do przerwy różnicą 17 „oczek”. Dalszy ciąg spotkania to stopniowa zapaść Górnika. Już w czwartej kwarcie gospodarze z Podkarpacia, po serii celnych rzutów za trzy, wyszli na prowadzenie. Wałbrzyszanie doprowadzili do dogrywki dzięki przechwytowi i punktom w kontrze Adriana Kordalskiego. W dogrywce już tylko nieskutecznie gonili wynik. Gdy Dariusz Oczkowicz spudłował dwa rzuty wolne przy stanie 95:93, nasi mieli kilka sekund na oddanie rozpaczliwego rzutu z dystansu na zwycięstwo (nie mieli już przerwy na żądanie). Rzut niemal z połowy Michała Sitnika nie mógł się udać. Górnicy ponieśli jedną z najbardziej kuriozalnych porażek w ostatnich kilku sezonach. Wałbrzyski klub pozostał na 4. lokacie, ale do lidera z Radomia traci już trzy punkty. 

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
ks
2023.01.17 08:22:13
IP: 10.255.0.2
Niestety dalej nie wygląda to zbyt dobrze :/
Bob
2023.01.16 21:21:30
IP: 10.255.0.2
Górnik miał wszystko w swoich rękach by zostać wiceliderem gdyż sobotnie wyniki ułożyły się pod Górnika. Pojechali do słabego Krosna po kolejne zwycięstwo a wrócili na tarczy. Pokazali jak przegrać wygrany mecz. Taka gra nie przystoi czołowej drużynie.Slowem blamaz. Takie wpadki Górnik już zaliczał. Wystarczy wspomnieć spotkanie ze zdegradowana Wisłą. Krakowianie przegrywali wszystkie mecze u siebie tylko nie z Górnikiem. Wyjazdy do Łowicza to była prawdziwa klątwa. Można było w ciemno stawiać u buka na przegraną Górnika. Tyle z historii. W tym sezonie górnicy dali plamę także we Wrocławiu i Tychach. Trzeba też wspomnieć o spotkaniu że Starogardem. Mając mecz pod kontrolą przy wysokiej przewadze na parkiet rezerwowi i wypracowana przewaga maleje do 10 pkt. Nie można groznemu rywalowi podawać rękę mając w perspektywie mecz rewanżowy i ewentualne play offy. Każdy kibic wie co znaczy przewaga własnego parkietu.Rezerwy można wystawiać jeśli ma się rywali na widelcu ale z poza czołowej ósemki. Niby mocny skład a tak nieobliczalna gra. Trudno to zrozumieć. Przy tak nierównej grze Górnika i innych to Radom spokojnie awansuje.77
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl