gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

DERBY! Górnik-Śląsk II: środa 18.01. godz. 19:00/ 2023-01-16 17:04:05 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - W środę, 18 stycznia o godz. 19:00 Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych podejmie w Aqua Zdroju Śląsk II Wrocław. Do derbów podejdzie jednak w fatalnych nastrojach, po kuriozalnej porażce z Miastem Szkła Krosno.

Wejściówki na środowy mecz znajdziecie na portalu abilet.pl oraz stacjonarnie w biurze podróży „Zbuta” (Galeria Victoria oraz Al. Wyzwolenia 9).Derbowe spotkanie ze Śląskiem II Wrocław będzie okazją na rewanż za porażkę w stolicy Dolnego Śląska. Górnik przegrał tam 58:75, trafiając ledwie 30 proc. rzutów z gry (w tym 3/20 za 3). Po meczu trener Marcin Radomski mówił o zlekceważeniu rywala, które jego drużynie nie może się więcej przydarzyć. Wydarzenia na Podkarpaciu każą sądzić, że forma biało-niebieskich jest nieprzewidywalna. Szeroka kadra daje wiele możliwości rotacji składem, ale jest również zagrożeniem, że nie każdy zawodnik odnajdzie swoją rolę na parkiecie. By myśleć o walce o awans, Górnik musi wreszcie przestać przypominać plac budowy, a zacząć wyglądać jak koszykarski monolit.

Śląsk II z bilansem 9-10 jest 11. w tabeli. Na wyjeździe wygrał 3 z 9 meczów. Ostatnio pokonał dołujący w rozgrywkach Start II Lublin 108:68. O derbach dla „Mojego Radia” na Youtube wypowiedział się Sebastian Bożenko, rozgrywający Śląska II:

„Pierwszy mecz dał przedsmak tego typu widowisk. Wiadomo jak od strony kibicowskiej wyglądają derby. Myślę, że w Wałbrzychu będzie gorący mecz, a miejscowi kibice dadzą nam mocno w kość. Tak mocno, byśmy odczuli ich obecność. Dla takich spotkań, przy pełnych trybunach, warto trenować i się do nich przygotowywać. Jedziemy do Wałbrzycha po zwycięstwo, to jeden z ważniejszych dla nas meczów”.

Skład WKS-u w środę jest nieprzewidywalny, bo zależny od terminarza pierwszej drużyny, czyli aktualnego mistrza Polski. Można jednak zakładać, że wrocławianie pojawią się w Aqua Zdroju w możliwie najsilniejszym zestawieniu. Po meczu z wrocławianami Górników czeka rywalizacja z czołówką rozgrywek: 22 stycznia trudny wyjazd do Kołobrzegu oraz domowe starcie z równie wymagającym rywalem, czyli Dzikami Warszawa (29.01). 

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl