Pewna wygrana w Krakowie/ 2023-02-27 07:29:12 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - W 27. kolejce Górnik utrzymał fotel lidera rozgrywek. Z bilansem 21-6 ma jednopunktowe prowadzenie nad Hydrotruckiem Radom. W niedzielę wałbrzyszanie pokonali na wyjeździe AZS AGH Kraków 95:88. Do przerwy prowadzili już różnicą dwudziestu „oczek”, notując 70 proc. skuteczności z gry oraz aż 23 asysty.

AZS AGH Kraków - Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 88:95
Górnik: Niedźwiedzki 23, Chidom 15, Durski 11, Kruszczyński 10, Kordalski 10 (11 as), Majewski 9, Sitnik 8, Walski 7, Sobkowiak 2, Kabała 0.
AGH: Leszczyński 25, Wydra 11, Lis 11 (11 as), Abdelaal 10, Sobiech 8, Szymański 7, Dyrda 7, Orłowski 6, Leśniak 3, Śmiglak 0.

W czwartej kwarcie zmiennicy mieli jednak ogromne problemy z wysoką obroną krakowian, popełniali błąd za błędem, przegrywając ten fragment aż 16:33. Zwycięstwo z AGH było ósmym z rzędu. W ekipie gospodarzy na uwagę zasługuje 6 punktów ledwie 16-letniego Mateusza Orłowskiego, młodzieżowego reprezentanta Polski oraz 11 punktów i 11 asyst Michała Lisa. W szeregach gości double-double zapisał w swoim dorobku Adrian Kordalski, a podkoszowy duet Niedźwiedzki-Chidom postraszy jeszcze niejednego przeciwnika w tym sezonie.

W marcu „Górnicy” aż czterokrotnie zagrają w Wałbrzychu, bo obok meczów ze Startem II oraz Żakiem czekają ich pojedynki z Polonią Warszawa (18.03) oraz Turowem Zgorzelec (25.03).