gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Górnik-Start II: środa 01.03. godz. 16:00/ 2023-02-27 07:31:13 / Marcin Durczak /

W środę 1 marca o godzinie 16:00 nasi zmierzą się w środku tygodnia u siebie z ostatnim w stawce Startem II Lublin. Ekipa ze wschodniej Polski straciła już szanse na zachowanie prawa do gry w Suzuki 1 Lidze w sezonie 2023/24. W całych rozgrywkach rezerwy ekstraklasowego Startu wygrały tylko 1 z 25 meczów. Miało to miejsce 5 listopada 2022 roku, gdy pokonały WKK Wrocław 96:79.Było to kuriozalne spotkanie, bo opóźnione o kilka godzin z powodu zmiany hali - w obiekcie im. Zdzisława Niedzieli awarii jeszcze w trakcie rozgrzewki uległa konstrukcja kosza. Z tego powodu mecz przeniesiono do większej hali Globus, gdzie na co dzień w Energa Basket Lidze rywalizuje pierwszy zespół Startu. W rywalizacji z WKK 30 punktów dla gospodarzy zdobył Bartłomiej Pelczar, a 14 punktów i 13 zbiórek dorzucił Roman Szymański - obaj zostali wypożyczeni z drużyny z elity. W jeszcze silniejszym zestawieniu Start II grał sześć dni później na wyjeździe z AZS AGH Kraków, ale uległ tam 74:78.

W ubiegłym sezonie Start Lublin zdobył wicemistrzostwo Polski U-19. Kilku graczy z tamtej ekipy oglądamy w tej pierwszoligowej. Warto pamiętać o tym, że trzech z pięciu najlepszych zawodników srebrnych medalistów nie ma już jednak w klubie (Pszczoła, Barnuś, Wojciechowski). Z tych, którzy odegrali dużą rolę w medalowym marszu zostali Wiktor Kępka oraz Michał Grzesiak. W większości spotkań Suzuki 1 Ligi bardzo młoda drużyna z Lublina przegrywała wysoko, choć kilka tygodni temu w Bytomiu potrafiła postawić się Polonii, ulegając jedynie 74:80. Pozostaje sporą niewiadomą w jakim składzie zespół Startu II zawita do Wałbrzycha. Nie zmienia to faktu, że walczący o jak najwyższe miejsce przed play-off „Górnicy” będą w środę zdecydowanymi faworytami. W Lublinie nasi wygrali 114:62.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl