gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Mamy finał pierwszej ligi!/ 2023-05-07 08:12:49 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - Dodatkowy nocleg na Kociewiu nie będzie potrzebny! Górnik wygrał trzeci mecz półfinału z SKS-em Starogard Gdański i po raz trzeci z rzędu zagra w wielkim finale, którego stawką będzie awans do ekstraklasy. Kapitalne zawody w biało-niebieskich barwach rozegrał Arinze Chidom, autor 28 punktów i 10 zbiórek.

SKS Starogard Gdański - Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 85:92
Górnik
: Chidom 28 (10 zb), Niedźwiedzki 17 (12 zb), Sitnik 14, Walski 9, Majewski 9, Stopierzyński 8, Kordalski 4 (10 as), Durski 3, Ratajczak 0, Kruszczyński 0.
SKS: Venzant 15, Janiak 15, Czerlonko 14, Małgorzaciak 10, Motylewski 9, Burczyk 8, Życzkowski 5, Lis 4, Perzanowski 3, Ziółkowski 2.Po dwóch zwycięstwach Górnika w Wałbrzychu seria przeniosła się na północ kraju. Kociewskie Diabły ani myślały się poddawać, stawiając gościom wymagające warunki i wychodząc na prowadzenia 29:26. Do przerwy to jednak nasi wypracowali pięciopunktową zaliczkę (49:44). Po trzech kwartach przewaga Górników wzrosła do dziewięciu „oczek”, ale miejscowi grali ambitnie, zbliżając się za sprawą celnej „trójki” Damiana Janiaka na 88:85 pod koniec ostatniej odsłony. Następnie punkty w meczu zdobywał jedynie Chidom, nie myląc się ani razu na cztery próby z linii rzutów wolnych. Popularny „Arizona” stał się bohaterem meczu i liderem swojej drużyny. Tak wyrazistej postaci po raz kolejny brakowało po stronie gospodarzy. Podopiecznym Marcina Radomskiego raz jeszcze udało się spowolnić Filipa Małgorzaciaka, w meczu nr 3 autora jedynie 3 trafień na 10 oddanych z gry.

Dwa pierwsze mecze finału odbędą się w Aqua Zdroju już 13 i 14 maja - a naszym rywalem będzie zespół Dzików Warszawa (pokonali 3:1 Hydrotruck Radom).

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Bob
2023.05.08 09:05:40
IP: 10.255.0.2
Srebrne medale już są. Teraz najważniejsze mecze sezonu. Finał finałów. Niemal w opinii wszystkich ekspertów trenerów i kibiców zdecydowanym faworytem i kandydatem do awansu jest Górnik. Jest atmosfera i presja awansu. Jest tak jak dwa lata temu w Słupsku. Awans warszawskich Dzików byłby wielką niespodzianką. Osobiście wydaje mi się że mecze z Dzikami będą łatwiejsze niż z że Starogardem. Stolicą basketu w Warszawie jest Legia. Na mecze Dzików przychodzi po 200 osób. Tam chyba nie ma presji na awans. Stąd warszawianie grają na luzie bez nerwów.
Trzeba zagrać po prostu swoje.No i trzeba pamiętać o pełnej koncentracji i o historii rywalizacji Śląska z Astorią przed laty. Myślę że za 3 razem się uda i będzie świętowanie...
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl