SKS Starogard Gdański na trzecim miejscu w 1 lidze/ 2023-05-18 16:02:47 / Marcin Durczak /

pzkosz.pl - Do ostatnich sekund rewanżowego starcia o trzecie miejsce nie było wiadomo, który zespół sięgnie po brąz w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn. Ostatecznie SKS utrzymał wywalczoną w Starogadzie Gdańskim przewagę i zakończył rozgrywki na najniższym stopniu podium.

Nieprzewidywalne i wyrównane są rozgrywki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn od lat. Dobrym przykładem na potwierdzenie tej tezy była rywalizacja w finale pocieszenia. Gdy SKS wygrał na własnym parkiecie z HydroTruckiem 110:79, mogło się wydawać, że rewanż wydaje się tylko formalnością.

Nic bardziej mylnego, co udowodnili podopieczni Roberta Witki. Wierzący w końcowy sukces radomianie pierwszą kwartę wygrali 30:14, w kolejnej odsłonie powiększając przewagę. Do przerwy rozpędzony HydroTruck prowadził 57:21 i był bliżej trzeciej lokaty.

Po zmianie stron część strat odrobili goście, dzięki czemu na koniec cieszyli się z wywalczenia brązu. Koszykarze HydroTrucka w końcówce rzucali na trzecie miejsce, ale dwie próby z dystansu nie wpadły do kosza.