gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Kto wyremontuje stadion na Nowym Mieście ?/ 2023-08-25 07:11:57 / Marcin Durczak /

walbrzych24.com - Najwyższa oferta to ponad 61,8 mln zł, najniższa 39,5 mln. zł. Otwarto oferty na remont stadionu na Nowym Mieście. Kto wyremontuje obiekt i za ile?
Pierwszy przetarg unieważniono - wpłynęły dwie oferty (62,1 mln zł i 79,7 mln zł.), które jednak przewyższały kwotę, jaką miasto przeznaczyło na remont stadionu (44 mln. zł). W oświadczeniu Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu padło stwierdzenie, że przedstawione oferty były zdecydowanie wyższe niż koszty przebudowy podobnych obiektów na terenie Polski.W czwartek otwarto oferty na remont stadionu - chęć remontu zgłosiły cztery firmy. Która z nich wyremontuje obiekt ? Cena oferty stanowi 60% kryterium wyboru a pozostałe 40% - okres rękojmi za ewentualnie powstałe wady. Wykonawca będzie miał 24 miesiące na wykonanie inwestycji od dnia podpisania umowy.

Zakres prac:
- Przygotowanie terenu pod inwestycję w tym rozbiórka istniejących trybun, wykonanie nowych fundamentów i posadowienie nowych trybun z zadaszeniem.
- Przebudowa płyty stadionu do kat. III ligii piłkarskiej z murawą z trawy sianej, systemem nawadniania i odwodnienia.
- Przebudowa płyty stadionu do kategorii lekkoatletycznej IVA z uwzględnieniem takich elementów jak bieżnia okrężna 400m (min 6 torów), bieżnia prosta (6 torów), rów z wodą do biegów z przeszkodami, skocznie do skoków wzwyż, o tyczce i w dal (w tym również z trójskoku), rzutnie do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem i młotem, rzutu oszczepem.

Po remoncie stadionu na Nowym Mieście Gmina Wałbrzych planuje wyburzenie stadionu przy ul. Ratuszowej i stworzenie tam m.in. odkrytego basenu.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl