gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Młodzi Górnicy na turnieju w Żarach/ 2023-09-18 07:42:04 / Marcin Durczak /

Pierwszy mecz z Sršni Photomate Písek, który zakończył się wynikiem 43:19 dla drużyny z Czech. Drugi rozegraliśmy z Basket Club Swiss Krono Żary i też przeciwnicy wrzucili więcej punktów i mecz zakończył się 65:21 dla gospodarzy.

Trener Marcin mówi o tych meczach tak:
"Dwa mecze i dwie porażki ale dalej walczymy. Jesteśmy z Wałbrzycha i mamy Górniczy charakter. W każdym meczu chłopcy mocno się starają, tracą mnóstwo energii za co należą im się. Nie patrzymy na wynik chociaż przegrane bolą i ciężko się o nich zapomina. Nas interesuje co będzie za rok lub dwa. Mamy naprawdę super fajnych chłopców, którzy za kilka lat będą mocną drużyną."Mecze drugiego dnia turnieju - z KS Tarnovia Basketball przegrany 48:31, oraz wygrany z SKM Zastal Zielona Góra 39:41.
MVP meczu z Zastalem: Kacper Niebieszczański.

W podsumowaniu trener Marcin opisał, że nasi najmłodsi wychowankowie zostawili bardzo dużo serca na parkiecie i walczyli o każdy jego centymetr. Udowodnili tym samym coś, co jest najważniejsze: jesteśmy drużyną! Takie było postawione przed nami zadanie na ten turniej. Wynik, choć wiadomo, że wyższy od przeciwnika cieszy, to jednak największą radością jest drużynowa współpraca. Więc zbudowaliśmy przez ten weekend fundament do pracy na cały sezon. To na nim będziemy budować swoją przyszłość.

Drużyna spędziła ze sobą cały weekend, żyjąc przede wszystkim koszykówką. Poznała trud wysokiej przegranej, walki do samego końca, radość z wywalczonego zwycięstwa, ale i też czym może być kontuzja i jak wiele pracy trzeba włożyć w umiejętności i fizyczny rozwój młodego sportowca, aby jej uniknąć.

Nagroda wyróżniający "najlepszy" zawodnik drużyny:
Tymon Piszczyk

Zawodnik wybrany do pierwszej piątki turnieju:
Oliwier Wojdyła.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl