gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

W środę gramy w Bydgoszczy!/ 2023-11-13 07:20:17 / Marcin Durczak /

W środę 15 listopada, o godzinie 19:00 w Hali Sportowej "SISU Arena" Bydgoszcz, zmierzymy się z miejscową Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, która przegrała ostatnie trzy spotkania (5 miejsce w tabeli i ogólny bilans 5-4), ale we własnej hali jest niepokonana (4-0). Wybieramy się na to spotkanie jako lider tabeli z serią ośmiu kolejnych wygranych spotkań. W ostatniej kolejce Kotwica Kołobrzeg nie dała większych szans u siebie Astorii, wygrywając 81:66 (23:17, 22:14, 15:14, 21:21).
Jak każdy kibic wie Bydgoszcz to miasto szczególne dla Górnika, miasto naszych przyjaciół.Z Astorią Bydgoszcz ostatni raz mierzyliśmy się w sezonie 2018/2019, gdy to drużyna z Bydgoszczy wygrała ligę i awansowała do Ekstraklasy.

W zeszłym sezonie wydawało się że Astoria utrzyma się w ekstraklasie. Seria porażek na koniec sezonu w tym ta najbardziej bolesna w ostatnim meczu z Twardymi Piernikami Toruń, spowodowała jednak że to torunianie kosztem Astorii utrzymali się w ekstraklasie.

W tym sezonie na stulecie klubu zarząd Astorii postawił za główny cel powrót do ekstraklasy. Widać to było w budowie drużyny, która ściągnęła ogromne jak na I-ligowej warunki nazwiska. Nowym trenerem został natomiast Krzysztof Szubarga.

Najlepszymi strzelcami Astorii jest Filip Małgorzaciak oraz Mateusz Kaszowski. Zajmują 20 miejsce na liście najskuteczniejszych ze średnią 13,9 pkt na mecz. Natomiast najlepszym strzelcem naszego zespołu w tym sezonie jest Piotr Niedźwiedzki, który ze średnią 13,3 pkt na mecz zajmuje 26 miejsce w lidze (co też pokazuje jak bardzo zespołowo gra Górnik i akcenty punktowe rozkładają się na wielu zawodników).

Kibice Astorii Bydgoszcz na każdym spotkaniu tworzą młyn i starają się również jeździć na wyjazdy. Ich liczba w sektorze to od 20 do 40 osób. Zrzeszeni są w grupie Asta Fans. Mają zgodę kibicowską z Czarnymi Słupsk.

Bydgoszcz to natomiast od wielu lat miasto bratnie dla kibiców Górnika Wałbrzych. To wszak miasto Zawiszy Bydgoszcz - wielkiego przyjaciela Górników.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl