gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Lampe w Wałbrzychu !/ 2003-07-05 21:45:00 /
Maciej Lampe – pierwszy Polak wybrany w drafcie do zawodowej ligi NBA (z nr. 30 do New York Knicks) - zagra w barwach reprezentacji Polski w turnieju kwalifikacyjnym do finałów mistrzostw Europy koszykarzy do lat 20, który 30 lipca rozpocznie się w Wałbrzychu.

Polak ma występować z historycznym dla niego numerem 30. Wcześniej Lampe planuje grę w barwach Nowego Jorku w letniej lidze, ale na razie jego występ stoi pod znakiem zapytania bo nie zgadza się na to klub Polaka – Real Madryt.

Podczas turnieju kwalifikacyjnego do młodzieżowych mistrzostw Europy, rywalami Polaków będą zespoły: Słowacji, Jugosławii, Estonii i Rosji. Do finałów wejdą dwie najlepsze drużyny z grupy. Podobnie, jak z grup A, B i C. Tylko z sześcio-drużynowej grupy E awansują trzy zespoły.
Kadra naszych reprezentantów zbierze się w Wałbrzychu już sporo wcześniej. Konsultacje szkoleniowe i badania wydolnościowe zaczną się 24 lipca, a na dni 28-29 lipca zaplanowano gry.

Stawkę dwunastu finalistów Mistrzostw uzupełnią gospodarze imprezy – Czesi. Finały odbędą się w Pardubicach, w dniach 23.07.-01.08.2004r.

Terminarz turnieju:
30 lipca: Estonia-Polska, Słowacja-Rosja
31 lipca: Estonia-Rosja, Jugosławia-Polska
1 sierpnia: Słowacja-Estonia, Jugosławia-Rosja
2 sierpnia: Słowacja-Jugosławia, Rosja-Polska
3 sierpnia: Estonia-Jugosławia, Słowacja-Polska

Polskiej reprezentacji młodzieżowej jak dotąd tylko raz – w 1992. roku udało się zagrać w finałach mistrzostw Europy. Nasi zajęli wówczas 11., przedostatnie miejsce.

Trenerem młodzieżówki jest Andrzej Walas. Jego asystenci to: Tomasz Służałek i Roman Tymański.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
jacek
2003.07.09 22:01:00
IP: 217.30.143.164
a zna ktos skład tej kadry naszej na ten turniej?

od Ducha:
W Cetniewie przebywała szesnastka zawodników wytpowanych po konsultacjach w Szczyrku. 17. wytypowany to Maciej Lampe, który nie był w Cetniewie, ze względu na pobyt w USA (draft).

Szesnastkę tworzyli:
Wojciech Barycz, Marek Dzieciniak, Marcin Gortat, Łukasz Koszarek, Paweł Malesa, Hubert Mazur (Spójnia Stargard), Andrzej Michalik (Hiszpania), Paweł Mróz, Jan Mysłowiecki, Maciej Raczyński, Piotr Stelmach, Maciej Szlachtowicz, Krzysztof Szubarga, Tomasz Świętoński i Michał Wołoszyn.

Szczególy o zawodnikach na stronie PZKosz :
http://www.pzkosz.pl/reprezentacje/u20_mezczyzn/sklad.php
arasek
2003.07.08 12:24:00
IP: 217.96.253.115
fajnie...cos sie dzieje wreszcie w tym walbrzychu...ciekawe po ile bileciki beda??
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl