gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Polscy młodzieżowcy pokonali Estonię/ 2003-07-30 23:40:00 /
Młodzieżowa reprezentacja Polski w pierwszym dniu turnieju eliminacyjnego do ME pokonała Estonię 76:68 (20:9, 18:18, 17:20, 21:21). W innym dzisiejszym spotkaniu Rosja rozgromiła Słowację 107:72. W czwartek Polaków czeka trudny mecz z Serbią i Czarnogórą.

Punkty dla Polski: Barycz 21 + 11 zb., Malesa 16, Lampe 11 + 10 zb., Mazur 9, Wójciak 8, Stelmach 7, Koszarek 2 + 6 as., Szlachtowicz 2, Mróz 0, Gortat 0, Świętoński 0.

Powiedzieli po meczu:

Trener reprezentacji Estonii, Aivo Erkmaa: Nie mam nic do powiedzenia po przegranym meczu. Mogę tylko pogratulować rywalom zwycięstwa.

Trener reprezentacji Polski, Tomasz Służałek: Przestrzegałem, że to nie będzie łatwy mecz szczególnie, że na drużynę zostało wywarte duże ciśnienie. Wygrane spotkanie z pewnością pomogło reprezentacji.

Przed meczem nikt nie wyobrażał sobie, że możemy przegrać ten mecz, ale to tylko sport i wszystko mogło się zdarzyć. Wszyscy liczyli na Macieja Lampe, ale on teraz ma kryzys po podróżach i ma za sobą tylko dwa dni aklimatyzacji. Maciek jest ponadto mało zgrany z resztą drużyny, co miało wpływ na poczynania całego zespołu. Myślę, że z każdym meczem powinno być coraz lepiej.

Były przestoje, były tez lepsze fragmenty naszej gry, ale cały czas staraliśmy się wygrać i najważniejsze, że się udało. Chciałem, aby w dzisiejszym meczu zagrali wszyscy nasi zawodnicy. Myślę, że kolejne mecze także będą trudne i zadecydują one o kolejności w tabeli. Ogólnie cieszę się ze zwycięstwa i z tego że chłopcy podjęli walkę.

Rywale niczym nas nie zaskoczyli. Wiedzieliśmy, jak grać. Estończycy trafili kilka trojek, gdy spóźniliśmy się kilkukrotnie w defensywie. Wynikało to z błędów w przekazaniu krycia.

Skrzydłowy reprezentacji Polski, Wojciech Barycz: Mecz był bardzo trudny. W trzeciej kwarcie rywale mocno się zmobilizowali, a zwycięstwo zawdzięczamy dobrej obronie i konsekwentnej grze w ataku.

[punkt>Więcej o meczu

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
walasek
2003.07.31 11:16:00
IP: 217.96.253.115
do boju Polska!!!!!!!wygramy eliminacje przy wsparciu kibiców
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl