Rawia Rawicz - Olimpia Legnica 89:53/ 2003-09-02 20:10:00 /
W towarzyskim meczu rozegranym w Rawiczu, miejscowy beniaminek II ligi mężczyzn - RKKS Rawia - pokonał bez większych problemów Olimpię Legnica 89:53 (23:18, 24:7, 11:12, 31:16). Najlepszym strzelcem gospodarzy był Knopisz, zdobywca 16 punktów.
Rawia jest w tym sezonie rywalem Górnika Wałbrzych w grupie A drugiej ligi.

I kwarta
Gospodarze rozpoczęli w składzie: Huczak, Pietraszek, Szurek, Nowaczyk, Korbas. Po trafieniach Huczaka, Pietraszka i Szurka Rawia prowadziła 6:2. Jednak pierwsza kwarta to błędy po obu stronach. Na uznanie zasługuje bardzo ambitnie grający Huczak, który pod tablicami nie miał sobie równych. Pod koniec kwarty dobrą zmianę dał Knopisz. Rzutem za 3pkt. dał Rawii prowadzenie 20:16. Wynik pierwszej kwarty 23:18 dla gospodarzy.

II kwarta
Świetny mecz rozgrywa Knopisz. Ponownie trafia za 3 pkt., a kibice oglądają zupełnie inny zespół niż w pierwszej kwarcie. Trener Rafał Kalwasiński mógł wreszcie odetchnąć. Drużyna zaczęła funkcjonować. Dobrą zmianę dał Giezek ( były zawodnik Turowa Zgorzelec ). Głównie dzięki jego grze, a także Huczaka i oczywiście Knopisza Rawia szybko „odskoczyła” rywalom z Legnicy na 17pkt.( 38:21 ). Gdy na parkiecie pojawił się nowy w zespole Jędrzej Jankowiak ( absolwent SMS w Warce ), Rawia zaczęła grać jeszcze lepiej. Kwartę po dwójkowej akcji z Giezkiem zakończył Szybaj ( 47:25 ).

III kwarta
Druga połowa rozpoczęła się od bardzo chaotycznej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście długo nie mogli trafić, nawet z najprostszych pozycji. W 5 minucie III kwarty na tablicy widniał wynik 49:31 dla Rawii. Zbiórka po własnym, niecelnym rzucie Szybaja dała prowadzenie 51:31. Kwarta zakończyła się wynikiem 58:37.

IV kwarta
Akcja za 5pkt. na początek. Za 3pkt. z faulem trafia Jankowiak. Niecelny osobisty dobija Huczak. Jankowiak grał świetnie w obronie i to głównie dzięki niemu Rawia prowadziła 63:37. Trener Kalwasiński w końcówce postawił na młodzież, która zagrała na miarę swoich możliwości. Z dobrej strony pokazał się Adrian Lipowczyk trafiając kolejno za 2 i 3pkt. Ambitnie w obronie walczył Grzegorz Rabura, a dwoma indywidualnymi akcjami w ataku popisał się Piotr Bawolski. Mecz punktami z kontry zakończył Jankowiak, po doskonałym podaniu Lipowczyka. Wynik końcowy 89:53.

RKKS Rawia Rawicz - Olimpia Legnica 89:53 (23:18, 24:7, 11:12, 31:16)

Rawia: Knopisz 16, Huczak 14, Pietraszek 10, Korbas 10, Giezek 10, Jankowiak 6, Lipowczyk 5, Szybaj 4, Szurek 4, Nowaczyk 4, Bawolski 4, Rabura 2.
Najwięcej dla Olimpii: Górski 9, Nowacki 8, Winiarski 8 Cybiński 8.