Rawia Rawicz - Śląsk II Wrocław 72:74/ 2003-09-14 13:29:00 /
W towarzyskim meczu zespół RKKS Rawia Rawicz przegrał na własnym parkiecie z drugą drużyną Śląska Wrocław 72:74 (19:24, 19:16, 22:14, 12:20). Tym razem najskuteczniej w Rawii zagrali Michał Nowaczyk (22 punkty) oraz Piotr Huczak - 16 "oczek". Oba zespoły są grupowymi rywalami Górnika Wałbrzych w zbliżającym się sezonie drugiej ligi.

I kwarta
Pierwsza piątka Rawii : Michał Nowaczyk, Maciej Nowaczyk, Piotr Huczak, Jakub Pietraszek, Maciej Zaremba. Dobrze zaczął ten ostatni. Rzutem za 3 pkt w 4 minucie doprowadził do stanu 13:13. Śląsk bronił bardzo agresywne, grał dużo z kontry. Przewaga gości utrzymywała się w granicach 4-5pkt. Wynik po I kwarcie 19:24 dla Śląska.

II kwarta
Młody zespół z Wrocławia grał efektownie i przede wszystkim efektywnie. Rawia nie mogła sobie poradzić z defensywą Wrocławian. Prowadzenie gości maleje do 7pkt. po dwóch trafieniach Lipowczyka (26:33). W końcówce pierwszej połowy Rawia zniwelowała straty do zaledwie 2pkt. Wynik po II kwarcie 38:40.

III kwarta
Początek drugiej połowy bardzo wyrównany. Gra kosz za kosz. Rawia wyszła na prowadzenie po „trójce” Pietraszka (54:51) na 2 min przed końcem kwarty. Silną bronią gospodarzy okazały się rzuty za 3pkt. Wynik po III kwarcie 60:54 dla gospodarzy.

IV kwarta
I ponownie rzut za 3pkt. Trafia Michał Nowaczyk i Rawia prowadzi różnicą 9pkt (63:54). Jednak Śląsk nie postanawiał się poddawać. Dobrze broniący goście „doszli” gospodarzy na 1pkt (69:68). Końcówka była bardzo emocjonująca. Na 2min przed końcem spotkania Rawia prowadziła 72:71. Trzy straty z rzędu w ataku spowodowały, że Rawia, mimo całkiem niezłej gry uległa Śląskowi 72:74.

Punkty dla Rawii: Nowaczyk Michał 22, Huczak 16, Zaremba 11, Pietraszek 7, Matuszewski 6, Lipowczyk 4, Knopisz 3, Szybaj 2, Korbas 1, Nowaczyk Maciej 0.