gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Sudety Jelenia Góra przed sezonem/ 2003-09-16 23:34:00 /
Koszykarze Sudetów w ubiegłym sezonie włączyli się do walki o awans do I ligi, ale w tym o taki sukces będzie już dużo trudniej. Zarząd klubu stawia na swoich wychowanków. Z pierwszego zespołu ubyli Marcin Kowalski (29 lat, 183 cm), który nie podjął treningów oraz Michał Przygrodzki - wyjechał do USA. Natomiast do Jeleniej Góry powrócił z Górnika Wałbrzych Piotr Kozyra.
Sudety Jelenia Góra są grupowymi rywalami Górnika w 2 lidze.

Do pierwszego zespołu dołączyli utalentowani juniorzy: Maciej Ciesielski, Grzegorz Grygorcewicz, Łukasz Niesobski, Marek Trześniewski, Marcin Markowicz.

Władze klubu starają się stworzyć takie warunki szkoleniowe i materialne aby najbardziej uzdolniona sportowo młodzież pozostała w Jeleniej Górze i zasilała zespół II ligowy. Wspólną ambicją zawodników, trenerów i działaczy jest powrót do najlepszych lat jeleniogórskiego basketu w postaci awansu do I ligi. Potrzebne jest jednak większe wsparcie lokalnych władz oraz przedsiębiorców. Na razie w sferze marzeń pozostaje stworzenie systemu stypendialnego dla najlepszych zawodników. Byłby on dla wielu zawodników decydującym argumentem do związania się z naszym miastem i jego promowaniem poprzez sport. Na ile te postulaty znajdą uznanie wśród radnych okaże się w najbliższym czasie.

Aktualnie klub podobnie jak wiele innych stowarzyszeń sportowych boryka się z trudnościami finansowym, jednak robi wszystko, aby w rywalizacji sportowej wypaść jak najlepiej.

Zadania na rok bieżący to walka o miejsce w pierwszej ósemce wśród 15 zespołów grupy A drugiej ligi.

Przygotowywali się do nowego sezonu odbywały się przede wszystkim w Jeleniej Górze. Robiony były także wypady kondycyjne w góry. Drużyna brała udział w trzech turniejach: we Wrocławiu, Zgorzelcu i Jeleniej Górze. Ponadto rozegrała szereg meczów kontrolnych i sparingowych.
Trenerem jest Andrzej Radziwanowski, który powiedział, że może wyniki osiągane w tych spotkaniach nie były najlepsze, ale w tym okresie przygotowania chodzi głównie o ogrywanie zespołu, sprawdzanie założeń taktycznych i nowych zawodników - a te cele zostały osiągnięte i jest pełen optymizmu przed nowym sezonem.

Inauguracyjny mecz Sudety zagrają na własnym parkiecie 20 września o godz. 17:00. na hali przy ulicy Sudeckiej 42. Rywalem będzie zespół Polonii II Warszawa.

Źródło: http://sudety.xx.pl

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl