gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Rawia Rawicz przed zbliżającym się sezonem/ 2003-09-19 23:41:00 /
Już jutro inauguracja sezonu drugoligowego. W tym roku zagra w tej klasie rozgrywkowej także zespół z Rawicza. Beniaminek będzie walczył przede wszystkim o utrzymanie się, ale na pewno tanio skóry nie sprzeda. W Rawii Rawicz nie ma wielkich pieniędzy, ale są zawodnicy, którzy ciężko pracują i są świadomi tego, że ten sezon to dla nich szansa. Nie ma też wielkich (oczywiście jak na realia drugoligowe) nazwisk.

Są za to wspaniali kibice, którzy na meczach w Rawiczu na pewno zawsze będą wielkim atutem gospodarzy, szóstym zawodnikiem na boisku.

Rawia rozpoczęła dość późno przygotowania, przede wszystkim dlatego, że decyzja o przyznaniu miejsca w 2.lidze zapadła stosunkowo późno. Rozegraliśmy kilka sparingów (przegrany w Pleszewie z OSiRem, wygrane u siebie z Olimpią Legnica, OSiRem Pleszew, Obrą Kościan oraz przegrany dwoma punktami mecz z drugą drużyną Śląska Wrocław). Zespół uczestniczył też w turnieju w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie przegrał z Tarnovią Tarnowo Podgórne, KKSem Poznań i ŁKS Łódź oraz wygrał z gospodarzami.
Po trzecioligowym sezonie (2002/2003) z zespołu odeszli : Adam Baganc (Tarnovia Tarnowo Podgórne) oraz Paweł Rybak. Wrócił Paweł Giezek (27 lat, 201 cm), Daniel Knopisz (24 lata, 183 cm) i Marcin Matuszewski (21 lat, 195 cm).

Na poszczególnych pozycjach występują :

Rozgrywający (1): Pierwszym playmakerem zespołu będzie z pewnością Jakub Pietraszek. Jego atuty to dobra technika, niezły rzut (przede wszystkim za 3pkt).Mimo młodego wieku (zaledwie 21lat) jest w stanie podołać 2lidze i stać się silnym punktem zespołu. Jego zmiennicy to Łukasz Szybaj i Adrian Lipowczyk. Pierwszy z nich to zawodnik o dużych (lecz nie do końca wykorzystanych) możliwościach. Pod okiem trenera Kalwasińskiego zrobił duże postępy, podobnie jak Adrian Lipowczyk, który swój talent rozwija we właściwym kierunku. Zawodnik ten ma słabe warunki fizyczne ( brak kilogramów ), ale mimo tego oraz zaledwie 18 lat jest już w stanie zagrozić Jakubowi Pietraszkowi na pozycji pierwszego rozgrywającego.

Obrońcy (2) : Zdecydowanie najlepszym SG w drużynie jest Maciej Zaremba. Na pewno to zawodnik najbardziej doświadczony w drużynie. Maciej gra dobrze indywidualnie, posiada dobry rzut z dystansu, nieźle broni. Jego zmiennikiem będzie Daniel Knopisz, wychowanek Rawii. Jest to gracz bardzo skoczny, dobrze rzucajacy z dystansu. Daniel z dobrej strony pokazał się w sparingach. Nie do końca wiadomo, czy będzie grał Piotr Polowczyk.

Niscy skrzydłowi (3) : Graczem pierwszej piątki na tej pozycji będzie najprawdopodobniej Maciej Nowaczyk. Maciek to zawodnik bardzo pracowity i ambitny. Potrafi rzucić z dystansu, dobrze podać do kolegi stojącego na lepszej pozycji. Jego praca na treningach jest godna podziwu, pozostaje więc tylko czekać na efekty. Oby nadeszły w sezonie. Poza tym jest Przemysław Szurek, dobrze grający jeden na jeden, potrafiący poderwać zespól do walki. Przemek to twardy, agresywny obrońca. Na tej pozycji Rawia ma także dwóch juniorów : Piotra Bawolskiego i Grzegorza Raburę. Dla obu panów występ w meczu będzie i tak wielkim sukcesem. W przyszłości jednak zespół może mieć z nich dużo pożytku.

Skrzydłowi (4) : Piotr Huczak – bardzo ambitny, waleczny zawodnik. Dobrze gra na deskach. „Huczy” gra bardzo twardo w obronie, za co niejednokrotnie zapłacił 5 faulami. W zespole jest również Michał Nowaczyk, zawodnik o bardzo dobrym rzucie za 3pkt. Michał potrafi włączyć się do walki pod koszami i zrobić użytek ze swoich 198cm. Jako skrzydłowi mogą występować także Marcin Matuszewski i Grzegorz Korbas. Obaj są bardzo waleczni, dobrze grają pod obiema tablicami. Na pewno to bardzo wartościowi zmiennicy.

Center (5) : Rawia w zasadzie ma tylko jednego nominalnego zawodnika na pozycje numer 5. Jest to Paweł Giezek. Paweł zbiera dużo piłek, potrafi zagrać jeden na jeden tyłem do kosza. I na tym się kończy wybór trenera. Rawia gra więc raczej dwoma wysokimi skrzydłowymi.

W imieniu swoim i kibiców życzę seniorom Rawii Rawicz udanego debiutu w rozgrywkach 2.ligi.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl