gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

KRRiTV "zabiła" Twoje Radio/ 2002-07-20 14:14:00 /
Skandaliczna decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Rada odebrała koncesję Twojemu Radiu. To pierwszy w historii przypadek, kiedy odbiera się prawo do nadawania stacji radiowej bez żadnego powodu. Twoje Radio jest dziś najpopularniejszą stacją lokalną w Wałbrzychu. 12 tysięcy mieszkańców tego miasta podpisało listy poparcia dla stacji. Wszystkie na początku tygodnia trafiły do Krajowej Rady.

Wniosek o reasumpcję złożył, po wtorkowych (16.07.) protestach przed siedzibą Rady, sam jej przewodniczący Juliusz Braun. To również nie pomogło stacji. Wniosek przepadł, gdyż zabrakło jednego głosu. Za ponownym rozpatrzeniem sprawy opowiedzieli się Waldemar Dubaniowski, Jarosław Sellin i Lech Jaworski. Przeciwni byli - tradycyjnie - Włodzimierz Czarzasty i Adam Halber. Od głosu wstrzymali sie Aleksander Łuczak i Jan Sęk. Urzędnicy jednak całkowicie zlekceważyli protest mieszkańców Wałbrzycha. Zapadła ostateczna decyzja o uśmierceniu radia.

- To koniec, jestem w szoku - skomentował z kolei na łamach Gazety Wyborczej decyzję Rady Maciej Strzelecki, dyrektor Twojego Radia. - Nie mogę sobie wyobrazić, że sprzeciw 12 tys. ludzi jest bez znaczenia. Prawdopodobnie w Wałbrzychu odbędzie się koncert, w czasie którego stacja podziękuje za poparcie mieszkańcom i prawdopodobnie pożegna się ze słuchaczami.

Podobny los spotkał krakowskie Radio Blue FM. To kolejna stacja, która bez żadnego powodu została zamknięta przez Krajową Radę.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl