gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Sterenga w Górniku - koniec wzmocnień/ 2002-07-29 22:47:00 /
Po sprowadzeniu Bartłomieja Jozefowicza (22 lata i 194cm wzrostu) z klubu SMS Warka, Górnik wzmocnił swoją kadrę ostatnim zawodnikiem. Do klubu wrócił Marcin Sterenga, który ostatnio występował w Polonii Leszno. Wałbrzyski klub szukał młodego zawodnika na pozycję centra i właśnie taką rolę w drużynie będzie pełnił (częściowo z przymusu) Sterenga. Zarząd nie planuje już żadnych transferów do klubu.

Coprawda Górnik szukał typowego centra (a Sterenga takim na pewno nie jest), ale działaczom zależało przede wszystkim na młodym i perspektywicznym zawodniku, a oferty były przeważnie od doświadczonych i "wiekowych" graczy, którzy na dodatek stawiali bardzo wygórowane warunki finansowe.

Józefowicz jest wychowankiem MKS-u Wrocław, czyli kuźni koszykarskich talentów. Występuje głównie na pozycji słabego skrzydłowego, rzadziej rzucającego obrońcy. W grze imponuje przede wszystkim szybkością i sprawnością, chociaż brakuje mu trochę masy przy walce podkoszowej. Potrafi rzucić za trzy, nieźle radzi też sobie w półdystansie. Grał w SMS-ie, kiedy ta drużyna miała bodajże najmocniejszy skład w swojej historii - występował obok Michała Ignerskiego, Zbigniewa Białka, Adriana Czerwonki, Adama Lisewskiego, Łukasza Żytki, Huberta Hernika. Pozostawał może trochę w ich cieniu, ale bywały momenty, że był bardzo pożytecznym i widocznym graczem.

Zawodnicy Górnika wyjechali teraz na 12-dniowy obóz przygotowawczy do Jastrzębiej Góry i będą tam pracować głównie nad kondycją i wydolnością.

Bardzo prawdopodobne jest podpisanie umowy sponsorskiej z jedną z firm, której logo będzie widniało na sprzęcie zawodników. Podobno jest także drugie przedsiębiorstwo poważnie zainteresowane pomocą dla klubu. Szczegółów jednak na chwilę obecną nie można ujawnić, ale jak zapewnia kierownik drużyny - nazwa firmy (firm) będzie dla sporej części osób pewnego rodzaju zaskoczeniem. Cóż pozostaje nam póki co czekać...

Serdeczne podziękowania za pomoc przy redagowaniu newsa dla Grzegorza Jurka.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
misiek
2002.07.31 09:53:00
IP: 213.76.122.20
W ksiedze gosci zamiscilem nowe wiadomosci z obozu Kwidzyna. Do wykorzystania na e-basket. Pozdrawiam
Wadi
2002.07.31 00:07:00
IP: 217.30.134.81
Nareszcie się gdzieś zalogował! Mam nadzieje ze w górniku pogra maxymalnie jeden sezon i do pierwszej ligi albo extraklasy :) Powodzenia
Andrew
2002.07.30 15:17:00
IP: 217.30.134.58
"Jóźek" to świetny zawodnik i mam nadzieję że w końcu pokaże swoją klasę w Górniku. Powodzenia Bartek!!!!
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl