gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Rajd Raciborski zakończony !/ 2002-08-13 21:29:00 /
Do Wałbrzycha wrócił Henryk Fortoński, niepełnosprawny sportowiec, koszykarz drużyny wicemistrzów Polski na wózkach Impelu Start Wrocław. W ciągu 45 dni objechał Polskę dookoła. Trasa, która prowadziła między innymi przez Przemyśl, Ełk, Świnoujście i Jelenia Górę, liczyła 3.200 kilometrów. Pan Henryk jest pierwszym w historii niepełnosprawnym Polakiem, któremu udał się taki wyczyn. Henryk Fortoński ma już nowy cel w życiu. Na rowerze chce objechać Europę !

Henryk Fortoński ma 45 lat. Podczas pracy w kopalni stracił lewą nogę, ale mimo tej przeciwności losu postanowił uprawiać sport. W swojej kolekcji ma już Mistrzostwo Polski i Puchar Polski za sezon 2001/2002 wywalczony z drużyną Startu Impel.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich firm, instytucji i osób, które wsparły tą inicjatywę, a przede wszystkim dla pracowników wałbrzyskiego oddziału banku PKO BP.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl