gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Mistrzostwa Polski Klubów Kibica/ 2005-05-31 19:05:00 /
W dniach 27-28 maja do bliskiego sercom wałbrzyskich kibiców Koszalina udała się 10-cio osobowa drużyna fanów Górnika Wałbrzych na Mistrzostwa Polski Klubów Kibica. Byliśmy jedyną drużyną z 1 ligi (pozostałe 8 ekip to przedstawiciele EBL). W wyniku losowania, które 20 maja przeprowadził Prezydent Koszalina, trafiliśmy jak się okazało do grupy śmierci, a naszymi rywalami były drużyny: AZS Koszalin, Noteć Inowrocław, Prokom Trefl Sopot i Czarni Słupsk.

Klub Kibica AZS Koszalin w finale tej imprezy pokonał fanów Prokomu Trefla Sopot 45:36 i w nagrodę otrzymał bęben. W spotkaniu o trzecie miejsce Gipsar Ostrów Wlkp. pokonał Turów Zgorzelec 47:45 (w grupie B oprócz tych dwóch drużyn grały jeszcze ekipy Astorii Bydgoszcz oraz Śląska Wrocław).

Górnicy do Koszalina wybrali się w składzie: Aldona Wojciechowska (kibic), Anna Kaczmarczyk (kibic), Szymon Nowak, Bartłomiej Kosiński, Marcin Buła-Wojtanowski, Wojciech Żurakowski, Michał Pięta, Dawid Wójcikowski, Konrad Wojciechowski, Marcin Durczak.
Serdeczne podziękowania dla działaczy naszego klubu za wsparcie finansowe oraz wypożyczenie nam strojów Górnika!

Górnik - AZS Koszalin 26:46
Górnik: Nowak 4, Kosiński 10, Pięta 9 (3x3), Żurakowski 2, Wójcikowski 1 oraz Durczak 0, Buła-Wojtanowski 0.
Pierwszy punkt w turnieju zdobył Dawid Wójcikowski (z rzutów osobistych na 1:0 dla Górnika)!
Pierwszy faul techniczny w turnieju Bartłomiej Kosiński za grę... fair play!!! A dokładniej za oddanie piłki zawodnikom drużyny przeciwnej, po błędnej decyzji sędziów i braku zmiany ich decyzji pomimo przyznania się naszego zawodnika do wybicia piłki :)

Górnik - Noteć 26:28
Górnik: Nowak 4, Kosiński 11, Pięta 0, Żurakowski 6, Wójcikowski 2 oraz Durczak 2, Buła-Wojtanowski 1.
Po 3 kwartach było 21:14 dla Górnika, ale niestety gra niewielką ilością zawodników wyraźnie odbiła się na formie fizycznej i w efekcie minimalna porażka po dramatycznej końcówce.

Górnik - Prokom 24:69
Górnik: Nowak 3, Kosiński 10, Buła-Wojtanowski 2, Pięta 9, Wojciechowski 0 oraz Durczak 0, Żurakowski 0.
Początek spotkania bardzo dobry dla Górnika: 1-0, 1-2, 3-2... ale potem już było niestety słabiej na co wskazuje ostateczny wynik ;)

Górnik - Czarni 26:43
Górnik: Nowak 5, Kosiński 8, Wójcikowski 0, Pięta 6, Żurakowski 3 oraz Buła-Wojtanowski 2, Wojciechowski 2, Durczak 0.
Na 30 sekund przed końcem tego spotkania nasz "wódz" Konrad zdobywa swoje pierwsze i jedyne punkty w turnieju, po czym ląduje w nie mających końca uściskach Górników :)
Natomiast po gwizdku końcowym jako jedyna ekipa pijemy szampana na parkiecie! :)

Byliśmy chyba najrówniej grającą drużyną gdyż 3 razy rzuciliśmy 26 punktów, a raz 24 ;)
Nieskromnie pochwalimy się, że chyba jako jedyna ekipa przyjechaliśmy wyposażeni w szaliki (przynajmniej innych nie było widać niestety), które mieliśmy ze sobą także na plaży w Mielnie! Nie szczędziliśmy też gardeł w dopingu m.in. dla sympatycznej drużyny AZSu Koszalin oraz oczywiście ku czci naszego Górnika – w efekcie czego część z nas miała problemy z mówieniem, a Konrad praktycznie całkowicie stracił głos ;)
Organizatorom dziękujemy za świetne przyjęcie, przygotowanie zawodów oraz pożegnanie (odprowadzenie nas i czekanie na dworcu na wieczorny pociąg)! No i oczywiście do zobaczenia za rok, bo takiej imprezy nie można przepuścić!

Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli opublikować trochę zdjęć z tych Mistrzostw.

Więcej informacji o tych zawodach na stronie Klubu Kibica AZS Koszalin www.azs-fans.toto.pl

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
GKS
2005.06.01 13:47:00
IP: 80.51.183.2
Fajnie! Najważniejsze, że byliście i pokazaliście, iż w Wałbrzychu kibice też grają!
woody
2005.06.01 01:12:00
IP: 83.17.100.82
Patrząc na forum Mistrzostw widze, że mimo nierewelacyjnej gry wzbudzili kibice Górnika największą sympatię :) gratulacje!
Dawidek
2005.05.31 19:33:00
IP: 81.15.135.6
Qrde nie napisal ze mialem kontuzje ale ty Duchu jestes :P ; od ducha: zapomnialem! no ale teraz juz wszyscy wiedza :) gdyby nie kontuzja Dawida, to na pewno mielibysmy przynajmniej jedno zwyciestwo! :)
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl