gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

AZS AWF Mickiewicz - Team Polska/ 2005-08-06 12:38:00 /
Jak podaje serwis e-basket.pl pod nazwą AZS AWF Mickiewicz - Team Polska występować będzie nowa drużyna w nadchodzącym sezonie w 1 ligi. Będzie to drużyna o charakterze szkoleniowym, której zadaniem będzie danie możliwości zdobycia doświadczenia młodym zawodnikom. Zespół ten będzie występował na "normalnych" zasadach jak pozostałe drużyny - czyli zarówno z możliwością spadku jak i awansu. Nie będą to więc, jak wcześniej planowano, preferencyjne czy ulgowe warunki.

Więcej informacji w krótkim wywiadzie z Mirosławem Stawowskim, który wraz z Kazimierzem Mikołajcem oraz Adamem Zającem będzie prowadził tę drużynę.

Jak jest koncepcja drużyny ?
Drużyna będzie oparta na młodych zawodnikach, jednak aby uniknąć powtórzenia sytuacji z SMS (przyp. red: drużyna SMS-u wysoko przegrywała praktycznie wszystkie spotkania) tych młodych wesprze 2-3 bardziej doświadczonych zawodników.

W jakim więc składzie wystąpi Team Polska ?
Z doświadczonych zawodników będą to Marcin Ećka, Tomasz Milewski i Marcin Środa. Co do reszty zawodników, szczególnie młodych, będących trzonem drużyny, trwają jeszcze ostatnie rozmowy i sytuacja wyjaśni się w najbliższych dniach. Będziemy się starali także dać możliwości gry młodym zawodnikom z innych drużyn, którzy tam spędzają sporo czasu na ławce. Będą to specjalne np. tygodniowe akcje szkoleniowe i w tym okresie będą „ściągani” do nas.

A co będzie z obecną drużyną 2 ligową ?
Drużyna ta będzie naszym zapleczem. Zawodnicy którzy np. z powodu warunków fizycznych nie będą mogli zagrać w 1 lidze tam właśnie będzie dla nich miejsce. Jako, że planujemy ściągnąć sporo liczbę młodych obiecujących zawodników na pewno drużyna ta będzie przydatna jako zaplecze.

Gdzie będą rozgrywane mecze i prowadzone treningi ?
Do czasu ukończenia budowy hali AWF-u mecze będą rozgrywane na hali Mickiewicza (przyp. red: mała hala Spodka). Jednak po zakończeniu budowy przeniesiemy się na hale AWF, gdyż tam są dużo lepsze warunki do prowadzenia treningu – są dwa wymiarowe boiska co na pewno ułatwi prowadzenie treningów.

Źródło: www.e-basket.pl

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl