Górnik wygrał z Iskrą Częstochowa/ 2005-09-24 15:31:00 /
W drugim meczu turnieju dra Lecha Birgfelnera w Zielonej Górze Górnik Wałbrzych pokonał innego 1-ligowca Iskrę Częstochowa 91:66 (27:10, 18:16, 26:23, 20:17). W innym sosobtnim spotkaniu gospodarze Grono Zielona Góra przegrali z Kotwicą Kołobrzeg 69:78.

Górnik: Salomonik 18 (1x3), Sterenga 15 (1x3), Glapiński 13 (2x3), Kałowski 13 (3x3), Siczek 10, Stokłosa 7 (1x3), Neumayer 7 (1x3), Doliński 3, Dymarski 3, Stochmiałek 2.
Iskra: Nogalski 16 (4x3), Saran 14, Milewski 11, Kukuczka 9 (2x3), Urbaniak 5 (1x3), Jankowski 5, Surówka 4, Szulc 2.

barcelonismo
2005.09.25 19:02:00
IP: 83.27.170.88
i gdzie są ci wszyscy znawcy i eksperci ktorzy jeszcze nie tak dawno przewidywali koniec górnika co? do nastepnej porazki... :/
fan
2005.09.24 23:25:00
IP: 81.15.135.3
Początek drugiego fragmentu meczu to przebudzenie Iskry. Po trójce Nogalskiego i dwóch punktach Michała Sarana przewaga Górnika stopniała do sześciu punktów (29:23). Przez kolejne minuty obie drużyny walczyły punkt za punkt. W końcówce dał o sobie znać Marcin Kałowski, dzięki któremu przewaga Wałbrzyszan powiększyła się do 15 punktów (43:28).

Trzeci fragment meczu to znów walka kosz za kosz. Zawodnicy spod Jasnej Góry grali agresywnie co powodowało liczne faule. Górnicy nie mylili się z linii rzutów osobistych i powiększali przewagę. Po trzeciej kwarcie Górnicy prowadzili już 19 punktami - 70:51.
fan
Ostatnie dziesięć minut to w dalszym ciągu konsekwentna gra Górnika. Nawiązać walkę próbował Tomasz Nogalski i jak zawsze waleczny Wojciech Kukuczka. Mimo ambitnej gry tych zawodników, Górnik powiększał swoją przewagę i ostatecznie wygrał całe spotkanie 91:66.

Punkty w meczu zdobywali:
JKKS Górnik Wałbrzych
Salomonik 18(1), Sterenga 15(1), Glapiński 13(2), Kałowski 13(3), Siczek 10, Stokłosa 7(1), Neumayer 7(1), Doliński 3, Dymarski 3, Stochmiałek 2.
Iskra Częstochowa Nogalski 16(4), Saran 14, Milewski 11, Kukuczka 9(2), Urbaniak 5(1), Jankowski 5, Surówka 4, Szulc 2.

fan
2005.09.24 23:24:00
Zastal-Kotwica 69:78
JKKS Górnik Wałbrzych - Iskra Częstochowa 91:66 (27:10;18:16;26:23;20:17)
Pojedynek obu drużyn toczył się pod dyktando Górnika. Zawodnicy z Częstochowy są dopiero na początku przygotowań do sezonu, widać u nich duże braki kondycyjne.
Mecz rozpoczą się od mocnego uderzenia "biało-niebieskich". W czwartej minucie po "trójce" Rafała Glapińskiego zawodnicy z Dolnego Śląska prowadzili 13:2.Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 27:10 na korzyść "Górników".

Fanatyk
2005.09.24 21:38:00
IP: 83.27.108.111
Superr!!Widze ze salomonik sie rozegrał i glapa!!A ty duchu cio z wejsciem w niedzielke dla kk co trzeba bulić czy nie!!! ; od ducha: mam nadzieje, ze nie - jeszcze ejst wszystko ustalane, ale to Konrad zalatwia.
ona
2005.09.24 21:22:00
IP: 81.15.135.6
no raczej iskra nie jest zbyt slaba....sezon zasadniczy na 5 mijscu skonczyli...a potem w cwiercfinale z kotwica 3 do 2 przegrala....wiec z tego wynika ze to gornik jest tak dobry....:):):):)