Górnik wygrał w Legionowie!/ 2005-11-12 18:35:00 /
Legion Legionowo przegrał u siebie z Górnikiem Wałbrzych 82:85 (25:21, 24:25, 13:16, 20:23) i tym samym Górnicy przełamali fatalną passę czterech porażek z rzędu!

Górnik: Kałowski 21 (6x3), Nowicki 14, Salamonik 14, Sterenga 13, Stokłosa 11 (2x3), Doliński 10, Neumayer 2, Kowalski 0, Dymarski 0.
Legion: Lipiński 23 (5x3), Paszkiewicz 19 (5x3), Lewandowski 11 (2x3), Zajączkowski 7, Dryjański 6 (1x3), Wojdak 5 (1x3), Kobiałko 5 (1x3), Exner 4, Wójciki 2, Makulec 0.

SZCZEGÓŁOWE STATYSTYKI

Mecz w Legionowie był spotkaniem dwóch równorzędnych drużyn. Górnik rozpoczął od prowadzenia 8:4, w szóstej minucie było już 14:6. Ale legioniści nie odpuścili i w kolejnych minutach uzyskali nieznaczną przewagę. Początek drugiej kwarty to dominacja gospodarzy. Obejmują zdecydowane prowadzenie. Skłania to naszych do ostrzejszego krycia i tym samym do "zdobywania" fauli przez zawodników Legionu. Toteż drugą kwartę kończą jedynie z trzypunktowym prowadzeniem.
Trzecia część meczu zupełnie nie przypominała poprzednich dwóch. Gra była bardzo wyrównana, a mecz stawał się coraz bardziej zacięty.
Na cztery minuty przed końcową syreną rozpoczął się sportowy horror. Prowadzimy 73:67, przegrywamy 77:76, potem 80:79. Stokłosa rzuca i jest - 81:80, poprawia za trzy i już mamy 84:80 na 17 sekund przed końcem. Mecz kończy Kałowski jednym celnym osobistym.
Grażyna Szypulska-Kulesza

10.kolejka:
Pyra Poznań - TYTAN Częstochowa 78:82
Kager Gdynia - Zastal Zielona Góra 72:79
Znicz Jarosław - AZS Radom 93:77 (Józefowicz 3)

IP: 83.27.239.13
na e-baskecie napisali ze M Sterenga zostal graczem meczu gratulacje !!!!!!!!!
sprostowanie
2005.11.14 09:26:00
IP: 83.23.248.3
Legion wygrywa 77:76 potem 80:79.Kałowski trafia trójke z ósmego metra nastepnie na 17 sekund za trzy trafia Stokłosa(także z 8m!).Mecz konczy sie celnym osobistym Górnika i próbą trafienia trójki w trudnej sytuacji przez Legion.
Pozdrawiam Górnik i życze powodzenia.
Alex
2005.11.14 09:01:00
IP: 217.96.253.47
Z tego wynika, ze Stokłosa wkoncu zaczał podawac a nie grac pod siebie... 6 zawodników rzuciło co najmniej 10 pkt i o to chodzi !!
kibic
2005.11.13 22:56:00
IP: 83.18.228.106
jakies zdjecia moze duch bedzie mial z 1 zwysiestwa na wyjezdzie?? ; od ducha: tak jak juz pisalem fotek niestety nie posiadam zadnych.
kibic
2005.11.13 21:00:00
co ty sokol mowisz ze stary sklad wygral mecz.gdyby nie 14 pkt salomonika/11 stoklosyi dolinskiego 10 to niemielibysmy 1 zwyciestwa na wyjezdzie!!!.Ciesze sie ze dolinski nareszcze zagral na swoim poziomie
sokół do NiG
2005.11.13 20:23:00
IP: 83.27.250.51
O przepraszam,.... byłem jednym z nielicznych, to prawda, którzy wskazali gdzie tkwi szkopół, czyli po ludzku kto jest kulą u nogi tej dróżyny. Zła gra Górnika to nie jest wina Adamka tylko Nowych "PSEŁDO GWIAZD" które grają tak jak chcą - czyli partaczą a uwago trenerów nie są im chyba potrzebne. Prosze zauważyć ta wygrana to przede wszystkim stary skład z małymi wyjątkami. To chyba daje do myślenia.
krzyss3
2005.11.13 15:05:00
IP: 81.15.135.3
NIG jak dla mnie to byl ostatnia sznasa Adamka, cale szczescie ze ja wykorzystal...
NiG
2005.11.13 14:19:00
IP: 83.27.216.69
Dziwne ze jak do tej pory po tym wygranym meczu nie ma nagonki(przeciez jeszcze nie tak dawno bo po meczu z Czeladzia kazdy skazywal trenera Adamka na lincz)Tak to jest wygranych sie nie sadzi ale po kazdej porazce to trener do zwolnienia!Panowie wiecej powagi i rozwagi w swoich slowach!Jesli chodzi o mecz z Legionowem Brawo Gorniku czekamy na wiecej.Brawo dla naszych koszykarzy trenera(widac ze zmienil cos w taktyce;doskonalym tego przykladem jest 10pkt Dolinskiego) i prawdziwych kibicow Gornika Walbrzych za wiare!
barcelonsimo
2005.11.13 13:36:00
IP: 83.27.54.17
pewnie na fotki nie ma co liczyc nie? ; od ducha: no niestety raczej nie.
wałbrzyszanin
2005.11.13 11:29:00
IP: 83.27.229.44
I zabrakło browarów, za zdrowie każdego grającego zypiłem 3.
GKS 2
2005.11.13 11:24:00
IP: 80.55.1.178
cd. W Legionowie grały równorzędne drużyny i walka była bardzo zacięta. Tym razem my wygraliśmy. Siedziałam obok kibiców Legionu, psioczyli na swoich, kiedy przegrywali. Teksty podobne do tych na naszej stronie. My tez gadamy tak po porażce. Nie opuszczajmy jednak naszych choćby nie wiem co!
I jeszcze jedna prośba do wszystkich kibiców z Wałbrzycha.
Kiedy Legion będzie grał w W-chu przyjmijcie go mile i sympatycznie. Tak jak ja zostałam przyjęta w Legionowie przez działaczy i kibiców siedzących obok mnie. Wiedzieli, że jestem z W-cha. Nawet przedobrzyli, podając tę niewłaściwą statystykę po I połowie. Ja im po prostu dziękuję.
GKS 1
2005.11.13 11:14:00
Pora na moje spostrzeżenia bezpośrednio z boiska. Górnika oglądam niezwykle rzadko, czytam natomiast wypowiedzi kibiców. Moim zdaniem w Legionowie grała chyba inna drużyna niż ta, która niektórzy opisywali...Chłopcy byli bardzo ambitni, widać było, że bardzo starają się zagrać jak najlepiej. Po zwycięstwie cieszyli się tak, jakby wygrali co najmniej mistrzostwo kraju. A potem zmęczeni klapnęli na parkiet.To znak, że dali z siebie wszystko. Nie wierzę, że są źli, nie potrafią grać itd.itp. Po prostu raz im wychodzi, raz nie. To jest najzwyczajniej w życiu sport.
IP: 84.40.185.81
NA TO CZEKAŁ WAŁBRZYCH OD POCZĄTKU SEZONU!!!BRAVO I DO PRZODU!!!TYLKO GÓRNIK NASZ KS!!!
miszczu
2005.11.13 09:59:00
Ten mecz Gornika z Sokolem to bedzie transmitowany na zywo??? na jakim kanale i o ktorej (jesli jest to juz wiadome)?? pozdro ; mecz ma byc o 18:00.
Patataj Górniczku
2005.11.13 00:15:00
IP: 83.28.71.206
Bravo Wałbrzych oszalał niemożliwe stalo się faktem. Górnik na fali. Teraz i pewnie na Prokom jesteście za silni, uważajcie żebyście nie wygrali ligi w cuglach bo widowiska stracą na atmosferze. Jeszcze jestem roztrzęsiony, cały chodze.A chciałem już szalik Górnika oddać na dary dla Pakistanu. A tu prosze niespodzianka. To kto jest następny do odstrzału...? "Teraz Polska" będzie cieżko ale przecież teraz po wygranej będziemy mistrzami ligi. Huurraaa :-)
woody
2005.11.13 00:11:00
IP: 83.17.100.82
Co i kiedy? w TV KSG? :> ; od ducha: w niedziele 27.11. mecz Gornika z Sokolem ma leciec w tvp3 regionalnej - o ile sie to nie zmieni :)
IP: 83.27.74.140
gdzie sie podzial kolego AZ ktory smial sie ze gornik nadrobil 1 punkcik? chyba wazny ten punkcik kolego? w koncu tylko 3 wygrali ?! teraz team polska , maja 3 porazki z rzedu wiec zrobmy wszysko by mieli juz 4 na koncie ;)
krzyss3
2005.11.12 23:00:00
IP: 83.27.67.170
moze nie cala Polska ale dolnoslaskie bedzie mialo w sswoich telewizorkach meczyk gornika.. warto to nagrac ;) zawsze jakas pamiatka :) pamietjamy jednak ze czekaja nas jeszcze 2 mecze miejmy nadzieje wygrane! :)
motor
2005.11.12 22:20:00
IP: 83.27.209.49
ale na nasi dramat użądzili w końcówce. niepokoji mnie te 15x3 zawodników legionu a nasi tylko 8x3
d.s
2005.11.12 21:52:00
IP: 83.27.244.63
Co oni ich nie kryli . popatrzcie tamci trafil 15x3 a nasi 8x3 . lipa . Ale cieszmy sie z wygranej
Jaca
2005.11.12 21:50:00
IP: 84.40.240.119
Czemu Tomasz Siczek nie zagrał???
motor
2005.11.12 21:35:00
ja właśnie się nudze i tne papierki na mecz z sokołem, mam nadzieje że większość osub robi to samo. ; od ducha: super inicjatywa! tak trzymac :)
kosiara1984
2005.11.12 20:52:00
IP: 83.27.237.215
Jestem pod wielkim wrazeniem,szczerze mowiac nie wierzylem ale mialem nadzieje!!!Mam nadzieje ze to doda skrzydel naszym zawodnikom i rowniez kibice uwierza w nich i pomoga kk na meczu telewizyjnym z Sokolem Lancut.Jezeli komus sie chce i chce pomoc nam niech potnie troszeczke gazet zeby zobaczyla cala polask ze Walbrzych potrafi sie bawic i jest stolica kibicow!!!Trzymajcie sie panowie i panie.Pozdrowienia dla calego kk!!!Duchu wesprzyj mnie komentarzem o podobnej tresci i podobnym apelu!!!POozdrawiam Cpunka i Piorunka i icaly kk ; od ducha: oczywiscie na Sokol bedziemy sie specjalnie szykowac :)
GKS
2005.11.12 20:40:00
NAJPIERW PRZEPRASZAM ZA NIESWOJE WINY. W statystyce po pierwszej połowie pojawił się błędy. Po prostu dostałam taki, a nie inny wydruk. Końcowa statystyka była już weryfikowana przy mnie i powinno wszystko grać. Dajcie mi chwilę na wypicie herbaty i spróbuję opisać jak było w Legionowie. Dosłownie parę minut temu zjawiłam się dopiero w swoim miejscu zakwaterowania w Warszawie. ; od ducha: GKS dzieki raz jeszcze za wszelkie info!! :)
edu
2005.11.12 20:20:00
kurde bela zajebiscieeeeeeee!!!!!!!! ale sie ciesze w koncu wygrali:) hrhhehehe duchu czy to aby na pewno nie kaczka dziennikarska???moze prima aprilis:) ; od ducha: z takich spraw bym nie zartowal :P
gornik1
2005.11.12 20:16:00
IP: 83.27.218.142
Mowilem za wygraja
tylko GORNIK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tomson14
2005.11.12 19:28:00
jeszcze tego lata Górnik bedzie mistrzem swiata!!!
Sokół
2005.11.12 19:23:00
IP: 83.27.198.133
Nareszcie jest się z czego cieszyć :) Z tego co widać to chłopaki szli "łeb w łeb" - dobrze że Nasi mają większe łby :) Jak zauważyłem to Trener posówał grę przede wszystkim starym składem (z małymi wyjątkami) i prosze efekt gwrantowany, Gratulacje dla Trenera i Zawodników!
motor
2005.11.12 19:22:00
wkońcu, brawo chłopaki
::Kub@))
2005.11.12 19:13:00
IP: 87.105.49.2
JUUUUUUUUUHUUUUUUUUUU Górnik od teraz jedzie ze wszystkimi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
maniek
2005.11.12 19:09:00
Wielkie Gratutulacje !! To musial byc piekny mecz . Pozdrowienia dla wszytskich z KK
IP: 84.40.184.75
Nigdy nie przestaliśmy wierzyć!Pokazaliśmy to(przynajmniej część z nas) po ostatnim meczu i odwdzięczają się nam w najpiękniejszy w możliwych sposobów.Niech to będzie przełomowa wygrana! DZIĘKUJEMY!!!DZIĘKUJEMY!!!DZIĘKUJEMY!!!DZIĘKUJEMY!!!DZIĘKUJEMY!!!
Jaca
Teraz musimy pojechac z team polska a pozniej moze zdazy sie cud w kwidzyniu,pozniej oczywiście zwycięstwo z skołem i do końca sezonu same zwycięstwa :P
Maleńka
2005.11.12 18:46:00
Hurraaa!!! Nareszcie Górnik pokazał na co go stać!!! Brawo chłopaki!!! Tak 3mać! pozdrówki

IP: 83.27.204.140
GRATULACJEEEEEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!!!!!
IP: 81.168.209.136
i o to chodzilo panowie Do Ducha: jesteś w posiadaniu statystyk z tego meczu?? ; od ducha: beda za jakis czas. Poki co nic wiecej nie wiem.
Jaca
Tak sie bawią tak sie bawią Górnicy!!!!!
Juuupi!!!!!!
pucia
IP: 83.27.212.22
jest wygrana hurra w końcu o to chodzi w końcu śie przełamali teraz bedzie coraz lepiej przelamali
d.s
2005.11.12 18:38:00
Górnik Wygrał !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
fan
2005.11.12 18:37:00
po meczu z czeladzia napisałem m.in.:
"... 5. i nikt mi nie uwierzy, ale czuje, że z legionowem wygramy."
FAN
IP: 83.27.236.160
dziękujemy dziękujemy dzięujemy!!!
marlon
IP: 84.40.240.190
jest jest jeste jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee bravo gratuluje w koncu moze teraz by tak podtrzymac ta pase i zaczac wygrywac!!!!!!!!!!!!!!!
Górnik forever
Nareszcie wygrana!!! To napewno doda skrzydeł naszym zawodnikom!!BRAWOBRAWOBRAWO!!!!!
reymen
2005.11.12 18:36:00
co z wynikiem
jaca
JEEEEEEEEEEEEESSSSSSSSSSSSSSSTTTTTTTTTTTT!!!!!!!!
Dawidek
IP: 81.15.135.180
Gratulacje ...Pierwsze zwyciestwo na parkieice rywali.... Bialo- Niebiescy sialalala !!!!!!!!!!
Vampirek
IP: 83.27.246.207
WYGRALI!!!!!!!!!!!!KOCHAM WAS!!!!!
Ona
IP: 62.87.226.232
BRAVO BRAVO BRAVOOOO !!!!!!!! Wygrana na wyjeździe !!! Gratulacje !!!
Vampirek
2005.11.12 18:34:00
ZARAZ ZAWALU DOSTANE!!!!!!!!ERKE NA PIASKOWA PROSZE!!!!WYGRAJA!!!!MUSZA!!!!
Dawidek
Ja tu zaraz zawalu dostane, pewnie same rzuty osobiste sa ...Gornik Grac Ku..... WASZA MAC!!!!!!!!!!!!
Ona
Górnik musi to wygrać !!! Nie mógłby nam tego zrobić po ostatnim meczu. Wygra, a my będziemy z niego dumni !!!
IP: 80.53.21.53
WYGRAJ TO DLA NAS GORNIKU WYGRAJ TO DLA NAS!!!!!!!!!!!!!!!czyzby pierwsza wygrana na wyjezdzie oby tak
Fan
2005.11.12 18:19:00
spoko duszku!!!Miejmy nadzieje że sie Górnik przełamie żeby tylko nie odpuścili!!!Jest meczyk do wygrania
Vampirek
WALCZCIE TAK DO KONCA!!!!!!!jeju ja mysle juz samymi wykrzyknikami........
fan
2005.11.12 18:16:00
du chu niebedziesz miał wieście z meczu jak bedzie 5 minut do końca wez sie postaraj!!!Bo zaraz bede miał zawał ; od ducha: nie moge od kogos wymagac zeby wydzwanial czy tez wysylal mi smsy co pare minut. Ciesz sie z tego co masz :P
Fan
2005.11.12 18:15:00
Jezu jezu remis 4 kwarta bedzie rozczygająca miejmy nadzieje że górnik wygra i wytrzyma psychicznie!!Gramy do końca górniku gramy do końca
Vampirek
TYLKO TAK DALEJ!!!!!!!!MOZECIE WYGRAC TEN MECZ!!!NAPRZOD GORNIKU!AMBICJA DZISIAJ CI KAZE GRAC NA CALEGO I WALCZYC DO UPADLEGO!!!!!!!!
Ona
2005.11.12 18:14:00
Aaaa ... bym zapomniała. Pozdrowienia dla wiernego kibica Górnika - Biby !!! :)))

d.s
2005.11.12 18:13:00
Nie było syndromu 3 kwarty ,nasi to wygrają
!!!!!!!!!!
Vampirek
stoklosa cos nie blysczy jak narazie.......ale za to blazej robi dobra robote...TRZYMAJ TAK DALEJ!!!!!!!!!!!!!!!!
Ona
2005.11.12 18:12:00
No i mamy remisik !!! Byle tak dalej !!! Górniku wygraj ten mecz !!!!
Ona
2005.11.12 18:10:00
Fakt ... Górnik nieobliczalny jest! Miejmy jednak nadzieję, że nie tak nieobliczalny jak ostatnio u siebie ;) Bądźmy z Górnikiem i trzymajmy za niego kciuki !!!
d.s
2005.11.12 18:08:00
Zwróccie uwage ktoi najwiecej rzucił , a kto najmniej
krzyss3
2005.11.12 18:06:00
czy jakies internetowe radio nadaje moze relacjee?
fAN
2005.11.12 18:05:00
Brawo błażej brawo
Slop
2005.11.12 18:04:00
IP: 62.111.181.6
Nie jestem pesymistą tylko realistą , nie ma żadnych przesłanek do tego , że dzisiaj będzie inaczej.
az
2005.11.12 17:58:00
IP: 83.27.59.174
do krzyss:)brawo sukces!!!!
Vampirek
Do Slop: woah.....ten optymizm mnie zabił....nie nalezy zakladac wszystkjiego w takich czarnych barwach...gornik jest nieobliczalny, moze sprawic kiedys jakas niespodzianke
pucia
2005.11.12 17:55:00
jeżeli dzis nie bedzie wygranej to powinno coś sie zmienić a włodarze klubu i zawodnicy dać z siebie wszystko powinni ale mysle wygrają
Slop
2005.11.12 17:54:00
Nie zes... się z zachwytu i tak skończy się jak zawsze i co wtedy?
Vampirek
2005.11.12 17:53:00
17 pkt moze nie.......ale wygraja!!!!!!maja mozliwosci!!!!!!!!!!!!ja w nich wierze!!!!!!GORNIK WALBRZYCH NASZ KS!!!!!!!!!!!
fani chuligani
2005.11.12 17:52:00
do Ducha: meczyk jest o 13 na teratralnej A co wpadniesz?? ; od ducha: jak dam rade to bede :) ale te terminy, to nie sa za dobre :P
viktor11
IP: 82.177.10.65
Elo ja jestem z Legionowa i rzecz jasna kibicuje Legionowi ale nie pisze żeby was poniżać tylko żeby zwrócić uwage na wyik po 2 kwartach...49-46...dość duży więc może zobaczymy wynik rodem z NBA gdzie 100pkt w mczeu to normalka:P
Pozdro dla Wszytkich fanów KS Górnik!!
gesy
2005.11.12 17:51:00
obstawilem ze wygramy ten mecz roznica 17 punktow bedzie dobrze pozdro dla fanow gornika
Vampirek
2005.11.12 17:47:00
dawac!!!!!!!!!!!!!DACIE RADE!!!!!!!!!!!!!TYLKO SIE NIE ZALAMUJCIE PO 2 KWARCIE!!!!!!!GRAMY DO KONCA!!GORNIKU GRAMY DO KONCA!!!!!!!
krzyss3
no 1 punkt odrobiony :) teraz trzymajmy kciuki by syndrom 3 kwarty sie nie powtorzyl!!
d.s
2005.11.12 17:44:00
Jeden odrobili . wygraja , przynajmniej im na duzo nie uciekli , a jak bedą odrabiali jeden punkt na kwarte , to bedzie źle
jest calkeim calkiem :) chlopaki teraz sie rozrzucaja
jutro graja mlodsi juniorzy z boleslawcem na teatralnej Zapraszamy do kibicowania!!! Całe podzamcze duchem(hehe) z chlopakami w Legionowie!!! Wierzymy w Was i zwyciestwo Pokazcie co potrafi Walbrzych! Górnik Wałbrzych, fani chuligani zawsze wierni i oddani!!! ; od ducha: a o ktorej meczyk juniorow??
Vampirek
2005.11.12 17:33:00
Moze w koncu przelamia syndrom trzeciej kwarty...........ONLY GORNIK NASZ KS!!!!!!!!!!!
Fan
2005.11.12 17:31:00
CZY WYGRYWASZ CZY NIE JA I TAK KOCHAM CIĘ W MOIM SERCU KS I NA DOBRE I NA ZŁE!!!CAŁA POLSKA W Z DŁUŻ I WSZEŻ SPIEWAZNAMI TĄ PIEŚŃ ŻE NAJLEPSZY W POLSCE JEST GÓRNIK WAŁBRZYCH NASZ KS:):)
Jaca
2005.11.12 17:29:00
Wygramy wygramy wygramy Legion pokonamy, ekstra lige mamy!!
barcelonismo
2005.11.12 17:28:00
IP: 83.27.55.225
jak po drugiej nie bedzie prowadzenia to cóz nietety wygranej nie bedzie...
d.s
2005.11.12 17:23:00
Dadzą rade , napewno . mamy dzisiaj 2 punkty
Vampirek
2005.11.12 17:22:00
4 pkt to jeszcze nie tak duzo......na pewno dadza rade!!!
Fan
2005.11.12 17:20:00
Naprzód Górniku ambicja dzisiaj ci każe grać na całego i walczyć do upadłego!!Naprzód Górniku ambicja dzisiaj ci każe grać na całego i walczyć do upadłego!!Odrobią na bank te 4 pkt
Vampirek
2005.11.12 17:19:00
za ile beda jakies pierwsze wyniki? ; od ducha: przepraszam, ale nie zadawajcie mi glupich pytan :) niby skad ja to mam wiedziec?...
Jaca
4 pkt ni jest tak źle...
2005.11.12 17:18:00
Kurcze te mecze "live" na necie będą kosztowały mnie kilka lat:/:P
kibic
duchu podasz mi wynik po kwarcie na gg:9176558 ; od ducha: postaram sie, ale nie obiecuje. Tego typu prosby mam co chwile - litosci ludzie :)