Jest czy nie ma walkowera dla Znicza?/ 2006-03-01 18:00:00 /
No i mamy ciąg dalszy "czeskiego filmu" w związku z meczem Team PolskaZnicz Pruszków (14 stycznia 89:78 dla Teamu). Po tym, jak Komisja Odwoławcza Polskiego Związku Koszykówki utrzymała walkower dla Znicza Basket Pruszków (wcześniej anulowany przez Prezesa PZkosz Marka Pałusa), to prezes ponownie ją anulował. Klub z Pruszkowa zapowiada kolejne odwołanie w tej sprawie.

Roman Ludwiczuk (odpowiedzialny w Zarządzie PZKosz za I ligę): Nie rozumiem pewnych działań w tej sprawie. Wszyscy wiedzieliśmy, że niektórzy zawodnicy mogą być powoływani do Teamu Polska, ale prawda jest taka, że do momentu spotkania ze Zniczem nie zostało to sformalizowane. Moim zdaniem w tej sprawie powinien decydować WGiD - jeśli zweryfikował wynik jako walkower, to ja bym się pod tym podpisał.

fan
2006.03.02 21:52:00
IP: 81.15.135.3
"Sytuacja z walkowerem i jego odwołaniem powoli zaczyna przypominać mecz tenisowy. Po jednej stronie siatki znalazł się prezes Marek Pałus, po drugiej WGiD, Komisja Odwoławcza PZKosza i Znicz Basket Pruszków. Tym razem piłka znalazła się po stronie Znicza, a kierownictwo planuje mocne uderzenie, o całej sytuacji chce bowiem zawiadomić Ministerstwo Sportu."
fan
2006.03.02 18:52:00
Pierwszy set to wyrównana walka, najczęściej punkt za punkt. W końcówce lepsi okazali się wałbrzyscy zawodnicy, zwyciężając 25:23. Na początku drugiego seta nasi zawodnicy uzyskali kilkupunktową przewagę, a na trybunach coraz głośniej mówiono o olbrzymiej szansie pokonania Gwardzistów. Juventur Koksownia prowadził 13:7, 18:13, 20:15 i wydawało się, że gładko wygra tego seta. Jednak zawodnicy wałbrzyskiego zespołu postanowili zafundować widzom zgromadzonym w hali OSiR horror...Roztrwonili 5-cio punktową przewagę, nie wykorzystując kilku piłek setowych, wynik- 24:23.Na całe szczęście w kolejnej akcji nasza drużyna zachowała zimną krew
fan
Bardzo ładna akcja na środku siatki dała nam 25 punkt, a w meczu prowadziliśmy już 2:0. Kolejny set to dominacja Wrocławian, którzy szybko objęli prowadzenie 9:3 i wypracowanej przewagi nie oddali już do końca tego seta. Czwarta odsłona spotkania była niemal kopią pierwszej. Nieustępliwa walka obydwu zespołów, atomowe ataki i piękne obrony były niewątpliwe ozdobą tego spotkania. Wałbrzyszanie po raz kolejny okazali się mocniejsi w końcówce, zwyciężając w partii czwartej do 23, a w całym spotkaniu 3:1.
fan
2006.03.02 18:51:00
Gwardia przyjechała do Wałbrzycha bez czołowych zawodników, zabrakło m.in. Pavla Chudika, Jakuba Markiewicza oraz Piotra Poskrobko.
Juventur Koksownia Wałbrzych: Tymoteusz Gajek, Piotr Wierzbicki, Marek Olczyk, Jarosław Papalski, Jarosław Pizuński, Krzysztof Zdrzałka, Kamil Ratajczak (libero) oraz Adrian Bochenek, Bartosz Jerzyk, Paweł Kwapisiewicz
Gwardia Wrocław: Mariusz Dutkiewicz, Rafał Jarząbski, Marcin Ciesielski, Roman Gulczyński, Paweł Nawrocki, Marcin Mierzejewski, Michał Karauda (libero) oraz Maciej Zając.
MaDa
2006.03.02 14:49:00
IP: 81.168.203.2
Cos nie dziala strona Juventuru, wiec spytam tutaj- czy Gwardia to byla I czy jakies zaplecze druzyny?? a jesli I, to czy grala w pierwszym skladzie??
fan
2006.03.01 22:11:00
Juventur Koksownia Wałbrzych - Gwardia Wrocław 3:1
Fanik
2006.03.01 21:14:00
IP: 83.27.205.174
Kiedy robimy jakiś trening kk duszek!! ; od ducha: niestety nie mam pojecia poki co.
Cwietu
2006.03.01 21:04:00
Jaki wynik juventuru????
fan
2006.03.01 20:23:00
W rozgrywanych dziś dwóch zaległych spotkaniach Pyra pokonała CA IB Legion 98:82, a Spójnia wygrała 70:69 ze Zniczem Jarosław.