Znicz Jarosław lepszy od Górnika/ 2006-03-08 21:10:00 /
W zaległym spotkaniu 22 kolejki lider rozgrywek Znicz Jarosław wygrał u siebie z Górnikiem Wałbrzych 96:82 (24:24, 19:22, 20:18, 33:18). Niestety oznacza to, iż Górnicy ostatecznie pożegnali się z jakimikolwiek szansami na udział w fazie play-off.

Górnik: Kałowski 25 (7x3), Doliński 10, Sterenga 10, Nowicki 9 (1x3), Salamonik 8, Kowalski 6 (1x3), Tomasz Siczek 6, Glapiński 4, Neumayer 3 (1x3), Dymarski 1.
Znicz: Sikora 19 (1x3), Kowalenko 18 (1x3), Łuszczewski 15, Majewski 8, Przewrocki 7 (1x3), Fortuna 7 (1x3), Kordas 6, Mikołajko 5, Białas 4 (1x3), Miller 3 (1x3), Gentelman 2, Szczotka 2.

Missisipi
2006.03.11 12:05:00
IP: 83.8.17.174
Wielkie gratki dla Znicza ze ZGORZELCA!!!
IP: 83.27.251.26
ludzie, czy ktoś oglądał statystyki to są jajaaaaaaaaaaaaaaa 45 osobistych przeciw 13tu Górnika, 4ludzi za 5 fauli , jak mieli wygrac, brawa za walkę
IP: 212.244.217.67
Ja tez bylem na meczu i podzielam zdanie o zlym sedziowaniu, lecz o stronniczosc sedziow nie posadzam. Po prostu Gornik byl bardziej walczaca druzyna, a ONI gwizdali kazde dotkniecie czy przepchniecie przeciwnika jako faul. Znicz na poczatku gral praktycznie bez kontaktu, dlatego ta roznica. Fakt, ze gdyby wysocy GÓrnika nie spadli tak szybko za faule, wynik do końca bylby otwarty. Mogloby byc roznie.
fan górnika
2006.03.09 11:41:00
IP: 83.11.252.4
do Jarosław. Ja nie byłem na meczu jestem kibicem Górnika ale nigdy bym nie napisał ze to sadziowie nam pomagali lub nie. Po meczu rozmawiałem przez telefon z kumplem z druzyny i powiedzial mi ze wasz Znicz był lepszy a sedziowie owszem byli słabi ale w obie strony. Nie wiem czy faktycznie jestes z Jarosławia
aaa
2006.03.09 11:34:00
IP: 83.27.253.37
c.d. tego i tak jestem bardzo dumny, że moge kibicowac takiej drużynie jaka jest Górnik Wałbrzych!!! P.S. Wiecie co mnie najbardziej wkurza?? Jak przeważnie po II kwarcie te dzieci i dzieciaki rzucaja sobie do kosza i tak jak sobie na nie patrzę to sobie myslę, że jak to ma być nasz przyszłość w Górnniku to... Pozdro dla duszka! ; od ducha: pozdrowka :)
aaa
2006.03.09 11:32:00
Wielka szkoda, że Górnik przegrał ten mecz, ale było to do przewidzenia. Z tego co tu czytałem wynika, że walzyli do końca i za to im z całego serca gratuluję bo nasz zespół słynie z takiej walki i zadziorności. Myślę, żę po tym dole i złej atmosferze w klubie po meczu z Kagerem, do którego już nikt pewnie nie chce wracać to wiele się zmieniło. Pasuje tu powiedzenie "Człowiek uczy się na własnych błędach" i w naszym przypadku to powiedzonko się spełniło. Po ostrych słowach krytyki i zawodnicy i nasz trener zaczęli pracować lepiej, a zarząd też przecież zareagował. Wydaje mi się, że nowy sezon będzie zupełnie inny tzn. lepszy! Mimo
KRIS Znicz JRW
2006.03.09 09:24:00
IP: 83.11.144.193
Jesli chodzi o Wasza druzyne to najlepszy zdecydowanie Kałowski (lubi chyba kosze w naszej hali...).Dosc dobry Dolinski (w pierwszej akcji dostal czape od Kowalenki potem jeszcze jedna), ale pod koszem radzil sobie dosc dobrze (zbiorki, dobitki) czym mnie lekko zdziwil.
Ogolnie postawa Górnika zasługuje na pore pochwały i uznanie. Jestem pewien ze z taka grą jak wczoraj SPOKOJNIE UTRZYMUJECIE SIE W I LIDZE.
Pozdrawiam
2006.03.09 09:19:00
Bardzo mi sie podobala postawa Górnika we wczorajszym meczu. Walczyli zażarcie o kazdy centymetr parkietu, dobra gra na deskach - szczegolnie Doliński i Nowicki - do momentu gdy za faule spadli wysocy. Sedziowanie do bani, ale fakt ze Wasi gracze lapali po 5 fauli wynikal z ich bardzo twardej, agresywnej obronie. Lider troche za luzno podszedl do tego meczu (jak zreszta do 3 wczesniejszych), ale w momentach gdy trzeba bylo przyspieszyc to momentalnie dochodzil Górnika (np. ostatnie 2 minuty 1 kwarty wygrane przez Zniocza 12:2, w 4 kwarcie seria 14:2 w tym momencie 11 pkt Sikory)...
xxx
2006.03.09 07:35:00
IP: 213.25.141.130
cdn.szkoleniowca mogl spokojnie trafic do czworki.
xxx
2006.03.09 07:34:00
cdn.najczesciej zdejmowanym przez Adamka graczem za kazde zle zagranie a nie sadze zeby to bylo takie dobre,Nowicki-uwazam ze dawno powinien zniknac z druzyny bo jak znam zycie to jego "prostowanie" nic juz nie da,Neumayer-dostawal moim zdaniem duzy kredyt minut od Adamka czy wykorzystany?Chyba jednak zbyt duzy!!,Sterenga-na swoim poziomie ,ale mysle ze na wiecej z jego strony nie ma co liczyc.Tak na koniec-Adamek-uwazam ze ten sezon obnazyl jego braki jako trenera,a juz jego wyjazd na kadre,pozostawienie druzyny w trakcie przygotowan do sezonu pozostawiam bez komentarza.Mimo wszystko uwazam ze nasz zespol poprowadzony przez madrego
xxx
2006.03.09 07:20:00
"isle"przeczytalem Twoje oceny poszczegolnych zawodnikow i co do niektorych mam troche inne zdanie.Kalowski-funkcjonuje na "troche innych "zasadach w druzynie niz pozostali zawodnicy i mysle ze zle to wplywa na atmosfere w druzynie(duzo minut na parkiecie,% rzutow jaki ma mozna sprawdzic),Kowalski-powinien dostac wiecej minut gry bo pokazal ze coraz lepiej sobie radzi,Dolinski-zgadzam sie z Twoja opinia,Salamonik-mysle ze na poczatku "spalil"sie a pozniej gral w kratke.Mial jednak dobre spotkania,szczegolnie przy Stoklosie(Stoklosa duzo mu podawal),a wyraz jego twarzy wynika chyba z niepewnosci bo (takie jest moje zdanie)jest chyba
Jaroslaw
2006.03.09 02:08:00
IP: 83.11.245.234
Byłem na tym meczu i powiem jedno, dziś górnik był lepszy, lecz panowie sędziowie dali popis na korzyść lidera, sikora w zniczu rozgrywał niezłą partię, ale innym zawodnikom teamu z jarosławia pomagali gości z gwizdkami, początek juz to sugerował, do 8 minuty pierwszej kwarty górnik miał 7 lub 8 przewinień a Znicz ani jednego, niestety, ale od początku było wiadomo kto to wygra.
Ktoś
2006.03.08 22:48:00
IP: 81.15.216.51
"isle" w większości zgadzam się z Twoją opinią... Uważam jednak, że niesłusznie krytykujesz grę Dolińskiego. Gracz o jego parametrach kosztuje ogromną kasę, a więc moim zdaniem, biorąc pod uwage nasze możliwości finansowe nie był to zły wybór. Na początku sezonu myślałem podobnie jak Ty, jednak potem zmieniłem o Nim zdanie. ; od ducha: wg mnie Zbysiu zrobil naprawde spore postepy i bedziemy mieli z niego duza pocieche w nowym sezonie. Niech dojdzie do sredniej punktow oraz zbiorek ok 8/10 i bedzie gites :)
Gracz
2006.03.08 22:29:00
IP: 84.40.184.75
Adamek obiecywał walkę do końca o zwycięstwa i tu niewątpliwie tak sie stało.Kałowski-to jest to,tylko dlaczego tak późno?Strasznie obrywał w tym sezonie od niektórych kibiców,ale ja jestem zdania,że absolutnie nie można go skreślać.Nie chodzi tylko o ten mecz,ale ogólnie!Co do oceny poszczególnych zawodników wstrzymuje sie do końca sezonu,ale zmiany w składzie muszą być,bo o awansie nie decyduje potencjał,tylko wyniki.Sami jarosławianie przyznają,że pomogli im sędziowie,ale cóż.Jakie sędziewanie jest,wszyscy wiemy.Raz pomagaja nam,raz rywalom.Ogólnie dzięki naszym za podjęcie walki z silniejszym rywalem.
isle
2006.03.08 22:26:00
IP: 83.27.201.201
z Siarką. Rafał Glapiński grał lepiej niż w zeszłym sezonie ale i to i tak za mało by kierować grą. Słaby rzut z dytsnsu powodował że nie ma zagrożenia z pozycji 1. Za grę kapitana baszej drużyny niech poświadczy fakt, że dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. Jest za słaby na I ligę, a to że zagrałl kiedyś kilka meczy ok nie świadczy że gra w porządku. Słaby jest i tyle. reszta jutro pa
isle
2006.03.08 22:04:00
w jakiej chwale przyszedł on do Górnika. Nasz prezes na konfernecji przedstawiał go jako gracza, którty uratuje honor Górnika w lidze. Skoro on uważał, że gracz notujący po 6 punktów i 4 zbiórki na mecz w Albie ma wzmocnić drużynę to cwała mu za to!. Zbigniew grałl dno na początku sezonu, potem jak trener zaczął ustwiać grę pod niego to coś się zmieniło, więcej punktów, zbiórek, ale i tak w sumie ma u mnie minusa bo oczekiwałem z jego gry przy taki wzroście dużo więcej. Marcin Kałowski - rzut super ale zbyt mało zagrywek pod niego, a jak już grał to nie trafiał z czystych pozycji.Miałl być liderem a był zerem. Wygrał na jeden
isle
2006.03.08 21:55:00
c.d a może przeciwko niemu na PWSZ a on w Kolegium Karkonogórkim a poźniej na AWF, ale zawsze grał nie jako gwiazda ale jakoo zawodnik z ławy i trudno go jest ocenić. Jednak skoro trener Adamek nie wpuszczał go to może był za słaby? Marcin Salomonik - grał dwa lata temu u nas i grał piach, przeszedł do Alby i grał bardzo dobrze, wrócił do nas i znów gra piach. Może Śląskie powietrze mu służy? Jest za wolny w obronie, ma przebłyski w ataku, a w ogóle jegooo wygląd twarzy zwiastuje albo zaniepokojenie albo przerażenie. I to i to jest jednak złe.Zbigniew Doliński. Nie wiem ile jest wart itp., ale te mecze prezntują
Nówka
2006.03.08 21:49:00
IP: 87.239.2.233
Byłam na meczu. Bardzo dobra gra Górnika przez 3 kwarty, w czwartej ... nie wytrzymali i się załamali.... też bym się załamała bo sędziowanie to ŻENADA!!!! Wyłączyli prawie wszystkich wysokich graczy i się sypnęło, a Znicz dostał wiatru w żagle i wygrał.
Wojtek
2006.03.08 21:39:00
IP: 87.105.48.207
to dlaczego Kałowski nie grał tak na parkiecie u siebie .Wtedy byśmy złoili naszych przeciwników .Może była dla niego jakaś specjalna motywacja ?
KUBUŚ FATALISTA
2006.03.08 21:23:00
IP: 83.8.30.87
NIC SIĘ NIE STAŁO TYLKO SENATOROWI CHYBA GŁUPIO PO ZAPOWIEDZIACH Z POCZĄTKU SEZONU...JA BYM SIĘ PO PROSTU WSTYDZIŁ I NIE TŁUMACZYŁ DALEJ STEKIEM BZDUR KTÓRE TO TŁUMACZENIE NIEBAWEM/JAK ZNAM ŻYCIE/NASTANIE
bugi
2006.03.08 21:14:00
IP: 81.15.135.6
sadze ze powodem do radosci moze byc gra Kałowskiego...bardzo dobra skutecznosc za 3...:)...(7/10)...widac ze lubi garc w Jarosławiu...bo w poprzadnim sezonie bylo podobnie....:)...Gorniku nic sie nie stało:)
IP: 83.27.22.165
1.24:24;2.19:22;3.20:18;4.33:18 Przez trzy kwarty się trzymali.Niestety ostatnia pokazała różnicę pomiędzy zespołami.
2006.03.08 19:10:00
Wynik z początki drugiej kwarty to 46 :43 dla Górnika !!
2006.03.08 18:35:00
GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZYCH!!!GÓRNIK WAŁBRZ
2006.03.08 18:11:00
3min do konca 1 kwarty 19-11 dla Gornika